witam, mam pytanie, ile mogę żądać za ujawnienie informacji medycznej nieuprawnionym osobom oraz ujawnienie informacji niepewnej?
Dokładniej: miałam robione badania na mutacje genu BRCA1. informacja o wyniku jest przekazywana po pobraniu 2 próbki krwi przez LEKARZA. podczas pobierania drugiej próbki, pani, która to wykonywała przekazała mi informację, że mam mutacje tego genu oraz że moja siostra bliźniaczka nie ma (mimo, ze nie chciałam aby mi mówiła,ponieważ lekarka twierdziła, że wynik po 1 próbce jest niepewny).

Dyrektor kliniki obiecała rekompensatę za tą sytuację - pomoc psychologa oraz lekarzy, przy przekazywaniu już ostatecznego wyniku nie usłyszałam o tym ani słowa, a pani która przekazywała mi informację, wyzwała mnie za moją reakcję .. (zdenerwowanie i płacz) oraz stwierdziła, że to chyba nie miało takiego znaczenia kto mi tą informację przekazał! Co z tego, że denerwowałam się przez cały czas od uzyskania wstępnej informacji, podczas gdy ona mogła okazać się nieprawdziwa... Nie rozumiem też dlaczego wyniku ostatecznego nie przekazywała mi pani dr, która robiła i wywiad ze mną i moją siostrą, znała całą sytuację , tylko po popełnieniu tego błędu, przekazano sprawę chyba najbardziej wrednej i zupełnie nieodpowiedniej do przekazywania takich informacji osobie....

Podsumowując:
1) pani , która pobierała krew nie była upoważniona do udzielania takiej informacji (potwierdziła to lekarka)
2) przekazała mi niepewną wiadomość o moim wyniku
3) informacja o tym, że mam mutację a moja siostra nie została udostępniona wymienionej wyżej pani

Wiem, że popełniono błąd w klinice, a w zamian nie zapewniono mi żadnej opieki, o której była mowa, także będę się starać o rekompensatę. Ujawnienie takich informacji może stać się podstawą orzeczenia kary pozbawienia wolności.

Proszę o pomoc