Mam 26 lat i jestem mężczyzną. Od około półtora roku mam stale powiąkszone ujście cewki moczowej - trudno mi to lepiej opisać. Po prostu mam trochę powiększony ten dziobek z dwiema wargami z którego wypływa mocz - chodzi o zewnątrzną część. Powiększenie nastąpiło po 2 noclegach w namiocie w grudniu 2009 - było trochę zimno.

Nie wiem co to jest. Czasami ten dziobek chwilowo powiększa się jeszcze bardziej - dzieje się tak dosyć często po wytrysku spermy - wtedy też dochodzi do jego zaczerwienienia. Podkreślam jednak, że ten dziobek jest stale powiększony w stosunku do tego co było przed 1,5 roku temu. Natomiast czasami jeszcze bardziej się powiększa.

Generalnie nia mam żanych bólów, a żołądź zaswędzi mnie może raz na 3 miesiące.
Właściwie jedyna dolegliwość tego powiększenia to problem z tym, że po sikaniu kilka kropel zatrzymuje się pod koniec mojej cewki moczowej i trudno jest pozbyć się tej końcówki moczu - zwykle sama złazi po chwili do majtek, więc poprostu się wycieram czystym ręcznikiem, czy husteczką jak poczuję, że ta końcówka odpływa.

UWAGA. Byłem z tą przypadłością u dwóch lekarzy!!! U dermatologa - który stwierdził, że nic mi nie jest i urologa który mi powiedział, że to powiększenie powinno samo zejść i zalecił mi stosowanie rivanolu. Urolog dodał również, że czasem dzieją się dziwne rzeczy w organiźmie i właściwie skoro nie boli to nie należy zaprzątać sobie tym głowy. Wskażę, że mieszkam w dużym mieście. U dermatologa byłem na kartę NFZ, a u urologa prywatnie.

Zrobiłem sobie zwykłe badanie moczu, bakteryjne badanie moczu i spermy oraz takie bardziej specjalistyczne badania bakteryjne spod napletka - we wszystkich tych badaniach nic nie wyszło, więc niby wszystko jest ok.

Tylko, że ten opisany wyżej dziubek cały czas jest powiększony - czy to rzeczywiście nic takiego i nie mam się czym martwić?? Ostatni raz u lekarza z tym problemem byłem około roku temu. Rivanol stosowałem i nic. Stosowałem również jakieś maście antybakteryjne od dermatolog, która z niechęcia mi je przepisała i też nic nie dały.

Czy ktoś ma taką przypadłość?

Bardzo proszę o jakieś rzetelniejsze odpowiedzi - czy coś z tym robić (mimo zapewnień 2 lekarzy,że nic mi nie jest), co z tym ewentualnie robić i objawem czego może być to powiększenie?

Jak ktoś nie zrozumiał o co chodzi z tym powiekszeniam ujścia cewki moczowej to proszę dać znać i spróbuję lepiej opisać co mam powiększone - czy też lekko spuchnięte. Na prośbę mogę to ewentualnie narysować - zdjęć nie zrobię.