+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: POKRZYWKA OD PERFUM? Co dalej robić?

  1. #1
    malwalwa jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Postów
    1

    POKRZYWKA OD PERFUM? Co dalej robić?

    Witam, ponad tydzien temu w szkole zaczęło mi mocno dokuczać swędzenie w okolicach karku, szyi, we włosach na twarzy, w okolicach nosa i uszu. Na karku szyi i ramionach zaczęły pojawiać się zaczerwienione plamy. Poszłam do szkolnej pielegniarki, która stwierdziła, że uczulenie jest za mocne na wapno i powinnam dostać zastrzyk. Pytała również o ewentualne problemy z tarczycą, o których nic nie wiedziałam. Szybko udałam się do lekarza rodzinnego, jednak przed wizytą plamki zdążyły już prawie całkowicie zniknąć. Ten stwierdził, że to delikatne uczulenie, powinno szybko zniknąć i przepisał ALLERTEC i OXYCORT w areozolu. Wróciłam do domu zażyłam tabletki popsikałam miejsca wcześniejszego zaczerwienienia lekiem w areozolu i położyłam się do łóżka. za ok 20 minut wstałam z mocno zaczerwienionymi obszarami wokol i na szyi, wrecz bordowymi. Szybko zmyłam lek. Następnego dnia rano pojawiły się tylko drobniejsze plamki, znow w podobnych miejscach, ale zanim dojechałam do dermatologa te znów praktycznie zdążyły zniknąć. Pani dermatolog kazała mi się podrapać i stwierdziła POKRZYWKĘ. Zaleciła odstawienie orzechów, słodyczy owoców cytrusowych i przepisała nowocześniejszy lek CLATRA. Powiedziała, że samo uczulenie nie jest groźne ale czasami ciężkie w próbach pozbycia się go. Wieczorem przyjęłam lek i położyłam się spać. Po ok. 30 minutach obudziłam się z ogromnymi plamami na twarzy, szyi, ramionach plecach i dekolcie. Moje uszy były aż bordowe, wcześniej nie miałam, aż tak mocnej reakcji. Ponadto zaczełam czuć, że puchnie mi jedna strona twarzy i ucho zaczyna się zatykać. Pojechałam na pogotowie tam dostałam zastrzyk, po którym objawy miały się załagodzić. Tak faktycznie było, Pani doktor przestrzegła mnie jednak, że pokrzywka i plamy raczej wrócą i następnego dnia powinnam udać się do lekarza rodzinnego. Tak też zrobiłam. Następnego dnia na szyi pojawiły się czerwone kropki, lekarz rodzinny powiedział, że pokrzywka wroci, przepisał mi sterydy pabi-dexamethason i zalecił przyjać od razu 3 tabletki i 2 wieczorem. Nad ranem obudziłam się znów z drobnymi krosteczkami na szyi plecach i w nowym miejscu : na przedramieniu. Jako że lekarz zalecił przyjmowanie pabi- dexamethasonu objawowo, wzięłam jedną tabletke jednak kropeczki zaczęły się rozlewać i bylo ich coraz więcej, więc wzięłam 2 kolejne tabletki. Coś dziwnego zaczęło dziać się z moim stanem psychicznym. Miałam dziwne stany lękowe i załamania. Wybrałam się więc na prywatną wizytę do dermatologa. Pani ,, przeprowadziła ze mną wywiad '' pytała o ewentualne nowe ubrania pościel kosmetyki itd. Wspomniałam jej o tym, że w zeszłym tygodniu kupiłam nowe perfumy w drogerii. Uznała to za alergen, na potwierdzenie pokazałam jej zdjęcia moich pleców i szyi podczas jednego z pierwszych plamowych wysypów. Potwierdziła, że miejsca nasilonego zaczerwienienia są tam, gdzie najprawdopodobniej nawięcej się psikałam. (Perfumy odstawiłam już w pierwszym dniu uczulenia). Pani dermatolog ,, zrobiła mi test'' i podrapała mnie po szyi i dekolcie, co kolejny raz potwierdziło POKRZYWKĘ. Stwierdziła również, że dawka sterydów jakie mi przepisano jest zupełnie nieadekwatna do mojej wagi(45kg) i prawdopodobnie przez te duże dawki, skarżyłam się na słaby stan psychiczny. Zaleciła mi stopniowe odstawienie PABI-DEXAMETHASONU i wprowadziła TELFEXO rano i XYZAL wieczorem, kazała wyprać wszystkie ubrania .Po tygodniu ,, kuracji'' plamy ustąpiły, ale nadal pojawiają się krostki, tym razem sie nie chowają i są już od kilku dni. Są na ramionach plecach i pośladkach, kilka na brzuchu i na szyi w kilku innych miejscach np. na polikach. Aktualnie biorę pół tabletki pabi-dexamethasonu. Chciałam zapytać, czy te uczulenie nie powinno powoli ustępować. Po zmniejszeniu dawki sterydów zaczynam zauważac powolne nawroty plam na ramionach i we wczesniej wspomnianych miejscach, mogę zauważyć rownież wzmożoną potliwość. Nigdy nie byłam na nic uczulona, ani nie zdażyło mi się nic podobnego. Co powinnam zrobić? Czy powinnam znów skontaktować się z dermatologiem? Martwi mnie to. Z góry dziękuje, za poświęcony czas, pozdrawiam.

  2. #2
    tre654@interia.pl jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skad
    Warszawa
    Postów
    989

    Widzisz są dwie szkoły podchodzenia do wszelkich alergii, wysypek, ...wykwitów.
    Obowiązująca medycyna opracowuje coraz nowsze generacje leków, psikadełek, sterydów, antybiotyków, masci nawet z rtęcią....
    I druga szkoła uważająca , że Twój organizm jest na pograniczu równowagi (homeostazy).
    Że Twoja wątroba potrzebuje odpoczynku, bo pod naporem toksyn nie spełnia swoich zadań.
    Na początku chciałem napisać przekornie byś brała jeszcze więcej chemii ale pomiarkowalem się ,
    bo widzę że już chyba zauważyłaś sama reakcje obronną na kolejne tabletki.
    Dieta , dieta, dieta.
    Gwałtowność zmian sugeruje że mogłaś załapać jakiegoś pasożyta który Ciebie podtruwa.
    Wielu moich pacjentów (patrz stopka posta) miało może nie takie same ale podobne reakcje psycho-somatyczne.
    Nie możesz wykluczyć również takiej przyczyny.
    W razie pytań kontakt przez nick , bo nie wracam do postów.
    Pozdrawia Terapeuta
    Gabinet biorezonansu bio-klar.pl (likwidacja alergii, pasożytów, bakterii, ...)

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. co ja mam dalej robic
    Przez kasia24dm w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-28-2015, 15:21
  2. Co mam dalej robić ?
    Przez Krzysiu w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-09-2013, 16:51
  3. Podwyższona Prolaktyna, co dalej robic?
    Przez Anula18 w dziale Forum endokrynologiczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-31-2013, 13:26
  4. co mam dalej robic?
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum alergologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-25-2013, 22:51
  5. Co robić dalej?
    Przez Szymon24 w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-22-2011, 15:42

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246