Witam serdecznie.
Na początku opisze mój problem.

W grudniu ubiegłego roku rozpocząłem pracę. Praca polegała w 98% na pracy przed komputerem. W okolicach kwietnia od pracy zaczynały mnie delikatnie piec oczy. Po około dwóch kolejnych tygodniach choroba się nasila jednak pieczenie oka tylko w jednym oku (prawym). Dolegliwość była na tyle dotkliwa że kilka razy pracowałem z zamkniętym prawym okiem co było bardzo uciążliwe. Poszedłem do okulisty na dokładne badania. Pani doktor zapisałą krople do oczu i stwierdziła że to od przepracowania.

Pierwsze pytanie!!
Czy jeśli występuje suchość oka to czy stosowanie kropli automatycznie zmniejsza pieczenie? Powiem że stosowałem już różne typy kropli ale żadne nie przynosiły żadnej ulgi !!


Dolegliwość niestety ale nie ustępowałą dlatego poszedłem kolejny raz do okulisty. Tym razem miałem dokąłdniejsze badania razem z badaniem ilosci wydzielanej łzy i jak się okazało łzy produkuję bardzo dużo więc teoretycznie nei jest to suchość oka. Nie mam zaczerwienienia tego oka a Pani doktor nie stwierdziła żadnych dolegliwości w głebi oka. Teoretycznie wsyztsko jest dobrze. Miałem również badanie na jakieś zapalenie ( pobrana próbka łzy) i tutaj też nic nie wykazało badanie.

mijały kolejne tygodnie. Sądziłem że doległiwość jest związana tylko z pracą przy komputerze czy tez telewizji. Niestety tak nie było. Obserwacje jakie prowadziłem ewidentnie wskazywały że nawet w czasie tygodniowego urlopu i całkowitej rezygnacji z komputera telewizji i tak od czasu do czasu powodowały pieczenie prawego oka.

Trzeba zaznaczyć że w wiekszości przypadków pieczenie to pojawia się przy pracy z komputerem.

Wymienię teraz wszystkie objawy mojej dolegliwości:
- pieczenie oka ( można to porównać do stanu kiedy jest się chorym i wysoka gorączka powoduje pieczenie oka. Oko nie jest zaczerwienione !)
- Gdy idę pod wiatr to prawe oko odczuwa skutki wiatru ... lewe tak jak by nic się nie działo.... Prawe oko po kilku sekundach otwarcia bez mrugania zalewa się łzą

- Czasami pieczeniu towarzyszy delikatny ból w górnej, wewnętrznej stronie oka. Ból ten nie sprawia jakiegoś problemu ale czasami występuje.

- czasami podczas mocnego pieczenia prawa strona policzka aż do ucha tak jak by drętwiałą delikatnie ( nie wiem jak to opisać) takie delikatne rozgrzanie w tej częśći.Prosze wszystkie osoby które miały doczynienia z czymś takim o jakąkolwiek pomoc. Obecnie rpzebywałem na chorobowym ( kontuzja reki) ale teraz wracam do prayc i obawiam się że nie bede w stanie pracować przy komputerze co mnie załamie. Jeśli jakiś lekarz jest w stanie mi pomóc lub skierowac do jakiegoś wysokiej klasy specjalisty prosze o pomoc, wskazówki ....


Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za błedy.