Witam!
Mam 18 lat, 182 cm wzrostu, 69 kilo. Ćwiczę boks tajski. Otóż bóle w okolicach obojczyka pojawiają się u mnie bardzo sporadycznie. Przez ostatnie 5 miesięcy miało to miejsce około 4-6 razy i to za każdym razem po kilku dniach przerwy od treningów, kiedy mój organizm był rozluźniony i powracałem do ćwiczeń. Trenuję średnio 4-5 razy w tygodniu i takie bóle to naprawdę rzadkość, jak wyżej pisałem. Ból jest promieniujący, muszę odpocząć około 1-2 minuty żeby minął całkiem, ale nie powraca później i cały trening mija normalnie. Dodam, że treningi są wyjątkowo ciężkie fizycznie. Około 3 tygodnie temu miałem mierzone ciśnienie, było w normie, miałem również robione EKG i jedynym niepokojącym mankamentem było pojedyncze migotanie serca, moja pani doktor pytała wtedy, czy piję kawę. Owszem piję. Tu znajduje się zdjęcie tego fragmentu EKG:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
Na koniec dodam, że nie zawsze przestrzegam diety, często obfituje ona w kalorie i tłuszcze zwierzęce, duże ilości węglowodanów i cukrów prostych.
Czy możliwe jest, aby była to choroba wieńcowa?
Proszę o pomoc.

Chciałbym dodać, że nie palę papierosów i nie spożywam alkoholu (okazyjnie małe dawki 1-2 piwa, rzadko-raz na miesiąc, 2)