Od poniedziałku 20 sierpnia nagle poczułam się gorzej niż zwykle - lekki ból gardła, jeszcze wtedy niezaczerwionego, gorączka. Następnego dnia rano było podobnie i wieczorem nawróciło z bardzo wysoką gorączką (39.1) i bólem gardła. W środę rano byłam już u lekarza, który stwierdził, że jest to ostre zapalenie gardła zmierzające do anginy.
Przed wydaniem tej opinii i obejrzenia mojego gardła, zaznaczyłam że przed wyjściem gorączka po leku takim jak Ferfex, Imbuprom spadała, że za siódemkami przy niewyrżniętych ósemkach pojawiły się bolesne okrągłe kuleczki, oraz czarnociemny krwiak na dolnym dziąśle przy zębie. Zapisano mi Klabax 500 na 7 dni, i jako osłonkę Trillac.
Dzisiaj mija już kolejny dzień stosowania antybiotyku, a ja codziennie mam wrażenie, że jest chyba gorzej. Temperatura spadła, teraz rzadko dochodzi do 38, raczej jest lekko podwyższona wynosi ok. 37 i paru kresek co traktuję jako dobrą obronę organizmu, może niesłusznie. Gardło boli też może troszkę mniej, ale ból przy przełykaniu śliny jednak powiększył się, i sięga kłująco ucha, i niższych partii szyi. Buzia jakby mi napuchła, boli przy dotyku. W jamie ustnej pojawiły się różne zmiany! Na języku malutkie ropne krosteczki, za wspomnianą już siódemką tamte czerwone zmiany na dziąśle są już ropne. Dziąsła opuchnięte i zaczerwienione. Podniebienie szypie kiedy piję zwykłą przegotowaną wodę. Na ustach też w kącikach pojawiły się już zgrubienia i takie typowe zajady. Jedzenie sprawia mi ogromny ból, doprowadzający do płaczu, dlatego powoli zaczynam opuszczać posiłki...

Wydaje się być oczywiste, że angina stała się ropna. Ale czy dobrze, że antybiotyk działa w ten sposób? Klabax niesie ze sobą też skutki uboczne, oprócz niesmaku w ustach, lekkie bóle głowy , bóle brzucha, od czasu kiedy go zażywam czuję się bardzo nieswojo, a wszystko robię trzy razy dłużej. Kręci się także w głowie. Zwykle antybiotyki mają podobne skutki niepożądane, ale i one same działają szybciej, i skuteczniej. Zaczynam bardzo obawiać się zmian na dziąsłach, języku...

Czy powinnam zacząć się obawiać, że antybiotyk nie działa skutecznie?

Serdecznie dziękuję za odpowiedź!