Witam
Jestem doktorantem na kierunku Elektroniki Medycznej. Zajmuje się obecnie przeglądem wszelkiego typu rozwiązań na temat śledzenia ruchu gałek ocznych i nystagmografii oraz ich zastosowaniu szczególnie w ortoptyce. Niedługo czeka mnie sprecyzowanie tematu mojego doktoratu i z tegoż powodu piszę z prośbą o pomoc.
Obecnie poszukuję artykułów naukowych na temat stosowanych współcześnie metod diagnozy i leczenia oczopląsu (wrodzonego i nabytego) oraz w drugiej kolejności zeza i zaburzeń widzenia obuocznego. Metody te muszą być oparte na działaniu szeroko rozumianego systemu elektronicznego oraz nie mogą to być metody chirurgiczne. Interesują mnie również źródła naukowe odnośnie oczopląsu i widzenia obuocznego, tłumaczące mechanizm tych zaburzeń w sposób, który może podsunąć mi pomysł na zaprojektowanie całkiem nowego systemu. Taki projekt mógłby być wykorzystany w przyszłości w celu diagnozy, pomocy lub rehabilitacji osób z takimi zaburzeniami widzenia.
Jako przykład mogę podać artykuł
-Prospects for Treating Acquired Pendular Nystagmus with Servo-Controlled Optics (2000r)
opisujący skandynawski projekt okularów z ruchomym pryzmatem, poruszającym sie pod katem zależnym od punktu patrzenia pacjenta.

Proszę o jakiekolwiek sugestie. Wszelkie zaproponowane tytuły będą dla mnie pomocne, a jeszcze bardziej pomysły na temat przeznaczenia systemu, który zaprojektowałbym w ramach pracy doktorskiej. Mail do kontaktu : carkrzysiek@gmail.com
Z góry dziękuję.