Witam!
Chciałam prosić o interpretację wyników badania ech serca. IVSd[CM} 1,0, LVEDd 3,7, lvpwD 1,0, EF{%} 60, RA{CM} 4,4X4,4, RV 3,5 ,LA 3,0, Aopierścień{cm} 2,1, Ao opuszka{cm} 3,5, Ao ascend{cm} 3,9
Zastawki: ZM -bz, ZA-trójpłatowa, ZT i ZP- bz
Opis badania: wymiar opuszki aorty i aorty wstępującej na górnej granicy normy. Wielkość pozostałych jam serca w normie. Prawidłowa grubość i kurczliwość mięśnia LK. Gradienty przez ujścia zastawkowe w normie. Małe fale zwrotne mitralna i aortalna, fizjologiczna płucna. Osierdzie wolne.
Czy wynik jest niepokojący, czy wskazane jest przyjmowanie leków, choruję oprócz tego na epilepsję, bez utraty przytomności, czy te leki mogą mieć wpływ na serce, mam guzki na tarczycy ale TSH jest w normie i wysoki poziom cholesterolu. Czy to może być jakaś wada genetyczna, mama bierze leki przeciwzakrzepowe i na cholesterol, też ma jakieś problemy z zastawkami i migotaniem przedsionków. Z reguły mam niskie ciśnienie, ale zdarza się tętno 103 i pobolewanie w klatce piersiowej. Jestem w okresie menopauzalnym więc również wybuchy gorąca, nie wiem czy to jest spowodowane tym, czy przyczyna tkwi w sercu, jestem osobą dość nerwową. Proszę o radę i pozdrawiam.