Witam !Mam 27lat i odkąd pamiętam miałem bóle brzucha których nie można było zdiagnozować.
W 2013 roku miałem robioną kolonoskopię - jedyne co wykryto to jeden niewielki polip 06-08mm pobrano wycinek do badania i wyszło ze wszystko jest OK .
Niestety ból brzucha jaki mnie nachodził średnio 3-4 razy w roku był nie do zniesienia wręcz modliłem się i zegnałem z rodzina a na powierzchni brzucha w dolnej jego części pojawiały się dwie kule wielkości pięści .
Usg jamy brzusznej nie wykazało nic niepokojącego .
Udałem się na badania pod kątem wrażliwości(nietolerancji) na produkty żywnościowe (przebadano mnie na 150 produktów ) to badanie pokazało czego jeść nie powinienem . Było to min. ser , ogórek zielony , brokuła i BENZOESAN SODU- i tutaj będzie najciekawsze udało mi się dojść ze po zjedzeniu konkretnie śmietanki
36% w nocy miedzy 1 a 3 zawsze występuje u mnie ten ból - jelita się skręcają i powstają dwie wielkie kule wielkości pięści w tym momencie zaczynam rozmasowywać bardzo mocno te miejsca potrząsać brzuchem i ból puszcza niestety muszę się załatwiać prawie na stojąco bo tak boli ze nie da się ruszać-podczas rozmasowywania i potrząsania ból puszcza i natychmiast wylatuje luźny stolec . Skręty te mam tez podczas jedzenia innych rzeczy z benzoesanem sodu ale nie są tak silne jak po zjedzeniu śmietanki 36% czy serka mascarpone(titamisu)- dodam ze mam problem również z częstymi gazami i tutaj pomaga mi dieta bezglutenowa ale nie wyobrażam sobie być do końca życia na tej diecie bylem na niej rok i na po 5 miesięcy nic się nie działo.
Moje pytanie czy ta dolegliwość ma jakaś nazwę ? można to jakoś leczyć ? czy jest to jelito drażliwe ?