Witam,

Dręczą mnie bardzo częste obrzęki (niemal codziennie), opuchlizna całego ciała (nie raz czuję jakby prawa strona ciała była bardziej obrzęknięta niż lewa). Ponad to z powodu zatrzymywania się wody znacznie, gwałtownie przybieram na wadze - często jest tak że jednego dnia mieszczę się w spodnie, zaś następnego dnia za nic nie mogę się w nie zmieścić.
Dolegliwości te powodują, że czuję się bardzo ociężała i "nabita". Nie raz miewam wrażenie, jakbym nie mieściła się we własną skórę. Stan opuchlizny całego ciała (twarzy, dłoni, brzucha, pośladków, ud, najbardziej puchną łydki) najmocniej daje o sobie znać w okrsie wiosenno-letnim, a także w II połowie cyklu oraz podczas okresu. Ma również miejsce kiedy śpię w przegrzanym, dusznym i suchym pomieszczeniu (którego nie ma możliwości przewietrzyć).
Nadmienię, iż dolegliwości te mogą być genetyczne ponieważ niektóre osoby w mojej rodzinie cierpiały na zaburzenia gospodarki wodnej organizmu (głównie kobiety - babcia i prababcia od strony matki. Matka nie ma tych dolegliwości) oraz na zaburzenia krążenia (mężczyźni - ojciec, dziadek, pradziadek, moja matka).

Proszę o pomoc, poradę. Jakie kroki mam podjąć, aby sobie ulżyć. Przyznam, iż jest to dla mnie irytujące. Popadam we frustrację z powodu tego przewlekłego stanu. A nawet z uwagi na to, że nie moge zmieścić się w ubrania (głównie spodnie, spódnice) w które jednego dnia zakładam bez problemu zaś następnego już się nie mieszczę.