Witam, bardzo proszę o odpowiedź. Mój 3 miesięczny syn miał dziś badanie TK mózgu- ze względu na podejrzenie zaniku nerwu wzrokowego i chorób metaboliczny ( oba zostały wykluczone). Oto wynik- cech krwawienia wewnątrzczaszkowego nie stwierdza się. Obustronnie widoczne jest dyskretne obniżenie densyjności płatów ciemieniowych i potylicznych oraz słabsze niż w płatach czołowych zróżnicowanie korowo- podkorowe; nie można wykluczyć też obniżenia densyjności obu płatów skroniowych- obraz niejednoznaczny- wskazana dalsza diagnostyka w MR. Struktury mózgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, bez przemieszczeń, nieposzerzony. Kości postawy i sklepienia czaszki bez zmian podejrzanych. Oba nerwy wzrokowe tej samej szerokości w miejscu ich wejścia do gałki ocznej ( szer. 1.7 mm), zachowana ich ciągłość wewnątrz oczodołu. Soczewki obustronnie widoczne. Kształt gałek ocznych prawidłowy> Mm. okołoruchowe symetryczne. Przestrzeń zagałkowa bez widocznej w Tk nieprawidłowej masy.
Synek był przez prawie 6 tygodni poważnie chory m.in zapalenie płuc wywołane RSV- zły stan dziecka, od 3 tygodni jest zdrowy nadrabia mase, jest też pogodniejszy i silniejszy- miał badanie neurologiczne- dr zaleciła rehabilitacje ze względu na słabe napięcie nerwowe- ale odkąd jest zdrowy robi postępy ładnie dźwiga główkę.
Mam wielką prośbę o szybką odpowiedź co może oznaczać to TK i czy MR wykonane za miesiąc, bo tak mamy termin nie wpłynie negatywnie na rozwój dziecka ze względu na narkozę i otrzymane znieczulenie.
Zmartwiona Mama