Witam,
Jestem mama 13 miesięcznego chłopca jestem troche zaniepokojona ponieważ naczytałam się juz troche o autyżmie i nie wiem juz sama co o tym myśleć mój pedatra nas troche zignorował gdy mu pwoiedziałam.
Chłopiec radko reaguje na imię, ale na dzięki reaguje dobrze lub zabawy ruchowe tzn zęby gonić go pokorytarzu bawić się w chowanego grać piłeczką lub też autkiem z napędem. Zaczyna chodzić już sam i za rączkę uśmiecha się lubi kiedy go się cąłuje i gilga bardzo lubi oglądać bajki i kąpiele. Mówi mama tata didi dada i ogólnie dużo mówi swoim językiem. Dzieci lubi, ale te większe mniejsze na początku tez ale zaczyna płakać kiedy zaczyna jakies dziecko piszczeć. ogólnie bawi się zabawkami nie ma jednej ulubionej i biega po całym domu. czasami się ogląda kiedy mówie mu że nie wolno czegoś robić. Gdy wracam do domu to się uśmiecha. potrafi wziąc pilota od tv i rzucić w moja str zebym mu bajki włączyła.
Niepokoi mnie to że nie inicjuje zabawy muszę ja go sama zachęcać, nie boi się ciemność i idzie do ciemnego pokoju się bawić i nie płacze, nie jest zainteresowany książeczkami próbuje mu pokazywać różne rzeczy ale go to też nie interesuje, nie naśladuje zwierzątek, nie pokazuje palcem.
Bardzo proszę o poradę słysze od innych ze oczekuję od niego trochę za dużo jednak jak widzę dzieci koleżanek w jego wieku to widzę róznice pokazują rożne rzeczy wskazują paluszkiem ze coś chcą moje dziecko zapytane czy coś jest dobre nie pomasuje sie nawet po brzuszku, uczę go robić indianina jednak też nie robi czasami zatyka se usta raczka jakby próbował ale głosu nie wydaje.
Bardzo proszę o porade po nie daje mi ta myśl spokojnie żyć