Witam!

Nazywam się Damian, mam 21 lat. Od dłuższego czasu (ok rok dwa) mam takie objawy jak:
krwawienie dziąseł( samoistne nie tylko podczas szczotkowania ale np siedzenia,mycia głowy )
strasznie nieprzyjemny poranny zapach z ust
wysokie ciśnienie

Myślalem początkowo, że jest to wina zepsutych zębów lub kamienia więc udałem się do dentysty. Problem jednak nie ustąpił. Skontaktowałem się z moim lekarzem rodzinnym, który skierował mnie na badania moczu i krwi. Dowiedziałem się, że we krwi mam dużo przeciwciał (prawie 60 tys chyba), i przyczyną tych dolegliwości mogą być nerki. Dostałem skierowanie na usg jamy brzusznej.

Ostatnio również sam zacząłem czytać na ten temat i znalazłem, że przyczyną może być również wątroba. Czytając nt. marskości wątroby odkryłem, że dużo objawów pokrywa mi się z tą chorobą są to:
-krwawienie z przewodu pokarmowego.
-znaczne pogorszenie wyglądu zewnętrznego - strasznie przez ten okres pogorszył mi się wygląd. Twarz znacznie spuchła, przybrałem na masie 5kg ( przyczyną mogą być również złe odżywianie,alkohol,narkotyki)
-nadciśnienie
-objawy wrzodów żołądka
apatia,zaparcia, ociężałość, senność,pobolewania w okolicach wątroby, wypadanie włosów(zakola)
"wygląd kasztanowego ludzika" -chude kończyny z powodu zaniku mięśni i powiększony obwód brzucha (wodobrzusze pojawienie się rozstępów po bokach). Obrzęki kostek.
-nieprzyjemny zapach z ust

Jestem trochę załamany tym wszystkim, chciałbym bardzo żeby moja wątroba była taka jak dawniej. Niby nie da się zrekonstruować wątroby, lecz szukałem leków i znalazłem ostropest plamisty, karczoch - leki które ponoć regenerują i poprawiają wątrobę. Co o nich sądzicie? Jakie leki/zioła stosować?

Dodam, że od prawie 2 miesięcy odstawiłem całkowicie używki, aktywnie uprawiam sport(basen, siłownia) odżywiam się w miare zdrowo (dużo ryb,ziemniaków,płatek owsianych, owoców). Znacznie poprawił mi się wygląd, spadła waga ok. 5kg (z 72-65), zredukowałem tkankę tłuszczową, nabrałem troche kondycji oraz chęci do życia. Kilka objawów osłabiło się, ustąpiło, lecz największymi dalej są brzydki zapach z ust, nadciśnienie,krwawienie z dziąseł.

Na badanie USG udam się jak najszybciej, bo jestem pewien ze na 90% ta choroba jest przyczyną dolegliwości, lecz chce mieć pewność. Prosiłbym Was o jakieś opinie rady na ten temat. Bardzo martwie się tym wszystkim. Pozdrawiam serdecznie.