Witam,
mam 19 lat i od około dwóch lat lekarze diagnozują mnie, i sami nie wiedzą na co.Jedynie prawidłowo na Nadciśnienie tętnicze- TELMISARTAM EGIS 80 mg.
Występują u mnie:
-bardzo często zgaga i pieczenie ( Gastroskopia: Żołądek podatny na rozdymanie, jeziorko śluzowe jasne, niezbyt obfite. Śluzówka w średnim stanie zapalnym o typie rumieniowo-wysiękowym nasilonym w ok. przedodźwiernikowej, gdzie widoczne 3 nadżerki krwotoczne). Internista dał mi : Emanera 40 mg, powiedział, że po tym będzie Ok.
-krwawienia z odbytu: Kolonoskopia: Usunięty polip 4 mm. Leków brak, badań dodatkowych brak.
- bóle zniecące w okolicy wątroby- USG ( ostatnie aktualne z dn. 26-08)- Wątroba o nieco niejednorodnej wyraźnie hyperechogenicznej strukturze, bez zmian ogniskowych, Drogi żółciowe nie poszerzone, układ żył wątrobowych wyraźnie zwężony. Żyła wrotna niewidoczna ( jedynie w CD) w niej przepływ w prawidłowym kierunku ze średnią szybkością ok. 13 cm/s. O śledzionie dr powiedział, że jest za duża ( obj. 210 ml). Reszta BZ.
- bóle w okolicy lędźwiowej- RTG- Niespojenie łuku kręgu S1. Nieznaczna prawostronna rotacja trzonów kręgów L4 i L5. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe z wałowatym wydłużeniem krawędzi trzonów kręgów. Dyskopatia L5 S1.
W tych plecach tak silny ból, że utrudnia normalnie chodzenie i funkcjonowanie w codziennym życiu.
Badania z 28-08:
Morfologia:
Ogólnie BZ,
tylko RBC podwyższone- 5,58
MCHC podwyższone - 36,1 ZAWSZE PODCZAS BADAŃ KRWI
OB--> 30
Biochemia:
Glukoza podwyższona- 150
Koagulologia:
Wsk. protromb. 110 % oraz INR zaniżony- 0,9
AST--> podwyższony- 36,80
ALT--> podwyższony prawie dwu i pół krotnie--> 98,8
EKG- Bez zmian
HBs- ujemny

Może ktoś na coś wpadnie i będzie w stanie mi pomóc.
Mój mail: jakub1@onet.pl

Dziękuję