Dzień dobry,
Około 2 lata temu miałem ciężką kontuzję kolana podczas gry w piłkę. Na rezonansie wyszło: ,,subtotalne zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, złamanie wgnieceniowe kłykcia". Z początku starałem leczyć się nieinwazyjnie ( zabiegi, rehabilitacje, zastrzyki w kolano itd.) Jednak gdy po prawie roku ciągle czułem ból przy zgięciu nogi (przy próbie dotknięcia piętą pośladków odczuwałem duży ból w kolanie). Lekarz po obejrzeniu rezonansu, usg i przeprowadzeniu kilku badań ( ruchy moim kolanem, chód na kucakac itd.) stwierdził, że to tak zwany ,,dziób papugi'' i wystarczy go zeszlifować. Po wykonaniu artroskopii okazało się także, że mam całkowite zerwanie więzadła przedniego. Zabieg przebiegł spokojnie szybko wróciłem do siebie i co najważniejsze ból w kolanie ustał. Zapisałem się do tego samego lekarza na rekonstrukcję więzadła. Jednak ta operacja nie poszła już tak gładko jak tam pierwsza. Na początku pojawiły się problemy ze znieczuleniem. Po zastrzyku w kręgosłup przez 10-15 minut nie traciłem czucia w nogach, więc lekarze znieczulili mnie ogólnie. Po operacji dowiedziałem się od lekarza, że doszło do małej komplikacji. Doktor tłumaczył mi, że ponoć miałem jakąś blokadę mięśnia (zacisk mięśnia) i rekonstruowane więzadło zostało wciągnięte do uda i żeby je wyciągnąć należałoby daleko ingerować w udo. Zdecydowano się na pobranie ścięgien z drugiej zdrowej nogi. W karcie informacyjnej szpital widnieje taki zapis tej sytuacji:
,, Antroskopowa rekonstrucja więzadła krzyżowego przedniego kolana lewego poczwórnym pęczkiem ze ściegien STG pobranych kontrlateralnie (podczas pobierania ścięgien z operowanej nogi doszło do ich zerwania) i stabilizacja met. GraftMax/Matryx. "
Dodatkowo po operacji okazało się, że w części prawej nogi ( która była zdrowa) nie mam czucia ( miejsce bez czucia na zdj nr 1) . Dodatkowo mam wokół obu nóg szczególnie lewej bardzo duże krwiaki ( przy wcześniejszej artroskopii tego nie było)- zdj nr 2 - noga lewa i 3 noga prawa ( wcześniej zdrowa).
Zwracam się z prośbą o potwierdzenie czy w/w objawy to normalne zjawiska występujące po tego typu operacjach czy coś zostało wykonane nie tak. Poniżej dokumentacja fotograficzna.