Witam!

Jestem nowy na forum, jednak znalezione tutaj treści nie wyjaśniły mi mojego problemu. Widzę że jest to poczytne forum to też liczę na jakąkolwiek odpowiedź.

Mam 20 lat. Odżywiam się w miarę zdrowo, spędzam dłuższe chwile przed komputer co prawda jednak staram się być aktywny w ciągu dnia. Jednak od chyba roku (nie potrafię konkretnie określić czasu) pojawił się problem z jakością mojego widzenia. W nocy światła uliczne mają obwódki tzw. efekt halo, wszelkie drobne światełka takie choćby jak dioda od monitora ma odchodzące promienie do góry, w nocy okna(oświetlone) w domach mają nad sobą taką poświatę o 1/3 swojej długości. Poruszanie się w nocy jest problemem. I teraz tak z swoich poszukiwań po internecie znalazłem parę haseł, które mogą być przyczyną tych dolegliwości, piszę jednak by ktoś z Was specjalistów skierował mnie w odpowiednią stronę (dodam że u okulisty byłem i wzrok mam ponoć dobry i wykluczony astygmatyzm i parę innych).

Oto te hasła:
- krótkowzroczność nocna
- aberracje wyższego rzędu
- stożek rogówki
- zmętnienie rogówki (+ męty które też u siebie obserwuje)

Myślę że znajdzie się na tym forum jakiś dobry człowiek i połączy moje objawy z tymi chorobami bądź poda swoje i będę mógł działać coś w tym kierunku