Witam, mam 16 lat.
Około 3-4lat temu znalazłem na swojej ręce kleszcza, wbity był głową w skórę - mimo to udało mi się go wyciągnąć bez problemów. Szacowałem, że mógł znajdować się na mnie nie dłużej niż 2-3h. Pół roku, rok później spotkałem się z dziwnymi jak dla mnie dotąd niespotykanymi objawami, otóż kiedy dochodziłem do miejsc gdzie jest dużo ludzi(różnych elementów, hałas, centrum miasta, występ przed szkołą .itp) automatycznie zaczynało mi sie kręcić w głowie. Totalnie nie wiedziałem co to jest, kręcenie się w głowie rozmazywanie się obrazu i po jakiejś godzinie nie do końca pamiętałem co robiłem w danej chwili - te objawy prześladują mnie do dziś(coraz częściej, możliwe, że sie nasila). Nie mam pojęcia co to może być. Czytając o boreliozie zauważyłem że ma coś ona wspólnego z tym co aktualnie ja mam. Dokładniej mówiąc:
-zawroty głowy(częste, nasilające się)
-pogorszenie się wzroku
-nagły napływ ciepłego powietrza(np. jestem w miejscu gdzie jest chłodno i nagle jestem cały zgotowany nie czuje nic poza ciepłem i uginającymi się nogami)
- odczuwam osłabienie organizmu - kondycja jeśli chodzi o biegi to jest poprawa, ale strasznie się męczę przy krótkich szybkich ruchach.(mój wzrost 192cm, waga 68.5kg)
- od ponad roku mam kaszel, co prawda dość rzadki(ok. 3 razy dziennie) jest krótki(suchy) ale duszący.

Teraz kieruję do was pytanie z czym to jest związane? Zbieg okoliczności? Okres mojego dojrzewania kiedy rosnę? Czy może borelioza, którą wcześniej nie zbadałem?(śladu po kleszczu nie było).


Jeśli ma to jakiś związek to jestem alergikiem, ale nic poza tym.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Czekam na wyjaśnienie moich wątpliwości.
Pozdrawiam.