+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: niedoczynność tarczycy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    niedoczynność tarczycy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

    Witam,
    w styczniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, które brałam przez kilka lat (yasminelle, naraya). W lutym zaczęłam bardzo szybko przybierać na wadze, kilogram na tydzień. W marcu - kwietniu zauważyłam, że mam problem z oddawaniem moczu (poranny bardzo skąpy, nawet po wypiciu 0,5 litra piwa przed snem), codziennie rano miałam spuchnięte palce, stopy tak, że nie mogłam pantofli włożyć, wypadanie włosów garściami, paznokcie zawsze miałam bardzo słabe więc nie wspominam.

    W maju postanowiłam wybrać się do lekarza rodzinnego. Ten zlecił mi kompleksowe badania - wszystko w normie, TSH niby też, bo 3,63. Nadszedł czerwiec, lipiec, upalne dni, czułam się lepiej, wodę z organizmu wypacałam a z butami nie było problemów bo zakładałam sandałki. No i .. problem wrócił w 2 połowie sierpnia, gdy zrobiło się chłodno. Butów rano założyć nie mogę, wieczorem wszystko wraca do normy ale ogólnie czuję się spuchnięta jak balon, jakbym miała zaraz pęknąć, włosy wychodzą garściami. Nie mogę na siebie patrzeć, na chwilę obecną przytyłam od stycznia 7 kg (nie zmieniając trybu życia, nie jedząc więcej).
    Poszłam więc do ginekologa z problemem z myślą, że zleci mi badania hormonalne. Podczas badania USG okazało się, że zawiązał mi się mięśniak (7mm). Załamałam się jak pomyślałam o konsekwencjach, mam 27 lat i w przyszłości chcę być matką. Ginekolog zleciła badanie prolaktyny i TSH. Dzisiaj odebrałam wyniki, prolaktyna:10,9 a TSH: 4,95!!!!! (próbki pobierane popołudniu)jestem przerażona, a wizytę prywatną u endokrynologa mam dopiero umówioną na 25 września.

    Bardzo proszę o jakieś informacje bo przez 3 tyg. do wizyty u endokrynologa nie wytrzymam. Czy na chwilę obecną mogę sobie jakoś pomóc, jakie może rodzić to konsekwencje??? Czy coś mi pomoże na spuchnięte stopy??

  2. #2
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Po co jest to forum skoro nikt nie odpowiada....

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Ciąża po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-24-2014, 08:32
  2. Ciąża po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-27-2013, 15:43
  3. Tycie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych
    Przez molamennai w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2013, 14:39
  4. Ciąża po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych
    Przez gosc w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 21:04
  5. złe samopoczucie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych
    Przez simplex_j w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2011, 21:31

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249