Odpowiedz na ten temat

Post a reply to the thread: Opuchnięte wargi sromowe

Twoja wiadomosc

Kliknij tutaj, aby sie zalogowac

Wpisz wynik sumy liczb 10 i 12

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

Mozesz dodac ikonke do wiadomosci z ponizszej listy

Dodatkowe opcje

  • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Mapa tematow (Nowe na poczatku)

  • 04-15-2014, 18:56
    zaaniepokojona
    Tak dokładnie Invag jest tego typu probiotykiem, tylko tak jak już opisywałam we wcześniejszym poście na ten lek mój organizm dziwnie zareagował... pojawił się jeden ze skutków ubocznych dość nieprzyjemny. Ale dziękuję za wypowiedź i zainteresowanie
  • 04-15-2014, 18:47
    Nie zarejestrowany
    nigdy nie brałam tego leku to w tym temacie ci nie pomogę ale jak już raz miałaś infekcję po antybiotyku to probiotyk u ciebie powinien być podstawą. Najlepsze w twoim przypadku to dopochwowe, które działają miejscowo. Dodatkowo wybieraj taki, który przechowuje się w lodówce bo wtedy dopiero jest pewność, że skutecznie działa. I z tego co pamiętam to właśnie invag jest taki.
  • 04-12-2014, 12:14
    lekarz
    witam.dokladna i szczegolowa konsultacje lekarska uzyska pani bezposrednio pod numerem tel 518106066 bezplatnie prosze powolac sie na forum pozdrawiam
  • 04-12-2014, 06:56
    zaaniepokojona
    Witam kolejny raz.
    Jestem po wizycie u ginekologa. Została stwierdzona u mnie infekcja pochwy o podłożu grzybiczym, najprawdopodobniej wywołana przyjmowaniem antybiotyków... Dostałam globulki dopochwowe Clotrimazolum i taką samą maść do smarowania. Oraz dodatkowo Flumycon 200mg w opakowaniu jest 12 tabletek. 1 z nich mam oddać parterowi a mnie lekarz zalecił wziąć 1 dnia potem za 3 dni następnie po 14, a resztę tabletek zażywać 1 raz w miesiącu najlepiej przed miesiączką. I tu moje pytanie, do życzliwej osoby bo po przeczytaniu informacji w internecie nie jestem do końca pewna czy dobrze zrozumiałam zalecenie lekarza co do dawkowania Flumycon-u. W wielu przypadkach przeczytałam że należy przyjmować te kapsułki w pewnym cyklu dniowym, w moim przypadku byłoby to 1 dnia, 3 dnia i 14 dnia. a nie tak jak zrozumiałam, że od pierwszej kapsułki ma minąć 3 dni od drugiej 14... ;/ Czy dobrze teraz rozumuję? Przepraszam za dziwaczne pytanie ale sama się zamotałam Proszę o jakąś podpowiedź. Pozdrawiam
  • 03-03-2014, 13:11
    zaaniepokojona
    Witam,
    To znowu ja. Problem sie powtorzył. Obecnie zażywam antybiotyk Rovamycine na zapalenie gardła, nie biorę żadnego probiotyku, ponieważ mój lekarz rodzinny zapewnił mnie, że ten antybiotyk jest bezpieczny i nie potrzebuje osłony. Tym czasem wziełam już polowę opakowania i dziś obudziłam się z podobnym opuchnięciem warg sromowych większych, które opisywałam w pierwszym poście , rozpoczynającym ten temat, tylko tym razem z naciskiem na prawą stronę. Czy to możliwe, że wystąpiła taka reakcja na zażywany przeze mnie antybiotyk?? Nie odczuwam żadnego pieczenia ani swędzenia tylko lekki dyskomfort spowodowany opuchlizną. Bardzo się niepokoję. Proszę o radę.
  • 01-13-2014, 20:52
    zaaniepokojona
    Bardzo dziękuję za odpowiedź Kajka3434
  • 01-13-2014, 03:02
    Kajka3434
    Jeśli teraz ginekolog znów stwierdzi u Ciebie infekcję intymną to łykaj od razu podczas leczenia probiotyk, tylko ginekologiczny, który ma szczepy bakterii kwasu mlekowego faktycznie kolonizujące pochwę, dobrze przebadane (ja stosuję od ponad 2 lat lacibios femina i świetnie się sprawdza). Po leczeniu jeszcze przez 2 najlepiej 3 tygodnie go łykaj. A jak będziesz czuła pieczenie i swędzenie to kup też z lacibiosu żel, który dobrze koi i łagodzi pieczenie i swędzenie. Nie podrażni Cię i nie uczuli, bo nie zawiera SLS, parabenów, sztucznych zapachów. Zawiera kwas mlekowy i chlorheksydynę, więc stosowany profilaktycznie będzie hamował rozwój patogennej flory i na przyszłość chronił przed infekcjami intymnymi.
  • 01-12-2014, 21:28
    zaaniepokojona
    Dziękuję za odpowiedz i za udzielenie rady. Dzisiaj ze mną już lepiej, opuchlizna samoistnie zaczęła schodzić, czuję dużą ulgę. Bede obserwować przez kolejne dni. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam
  • 01-12-2014, 12:11
    Nie zarejestrowany
    Witaj, to co opisujesz wyglada na grzybice pochwy, jest to dosc czeste u kobiet, taki stan zapalny po antybiotuku. Nie musi byc pieczenia itd. ani uplawow. Mozesz stosowac taki sposob: polac recznik papierowy miekki, albo recznik zwykly ale oczywiscie wymyty, suchy i polac to oliwa z oliwek i tak lekko natrzec skore, powinno Ci przyniesc ulge, to stary sposob polecany tez przez lekarzy na stany zapalne. Jak czujesz swedzenie to tez to stosuj, ale powinnas isc do dermatologa wenerologa, ktory oceni stan narzadow bo byc moze trzeba dac antybiotyk przeciw grzybicy np fluconazol.
  • 01-12-2014, 01:05
    zaaniepokojona

    Opuchnięte wargi sromowe

    Witam,
    Pojawił się u mnie dość duży problem. Bardzo proszę o pomoc. Zacznę od początku. Jakieś dwa miesiące temu miałam robioną kontrolną cytologie. Moja Pani Ginekolog stwierdziła ze nic się takiego nie dzieje jest jednak niewielka infekcja. Przepisała mi antybiotyk Gynalgin oraz probiotyk do wyboru Trivagin doustnie lub invag dopochwowo. Wybrałam Trivagin. Po odbytym leczeniu wszystko zdawało się być w porządku. Do niedawna. Jakoś kilka dni po Sylwestrze zaczęłam odczuwać pieczenie przy częstym oddawaniu moczu, pomyślałam że być może przeziębiłam sobie pęcherz, zażyłam więc Furaginum, częstomocz ustąpił natomiast niewielkie pieczenie pozostało dodatkowo pojawiło się niewielkie swędzenie. Ponieważ ze względu na prace nie mogłam udać się do lekarza pomyślałam że wykupie drugi probiotyk proponowany przez Panią Ginekolog, Invag dopochwowy, już po pierwszej kapsułce poczułam ulgę. Aż do wczoraj. Po piątej zażytej tabletce zauważyłam u siebie obrzęk warg sromowych większych, zwłaszcza lewej i towarzyszący przy tym jej ból przy siadaniu, lub przy zmianie pozycji, nie ma żadnych innych objawów tj świąd czy pieczenie. W ulotce przeczytałam że może być to jeden ze skutków ubocznych działania leku występujące u 1 do 10 na 100 pacjentek, ale czy to możliwe, że wystąpiło dopiero po zażyciu 5 tabletki? Czy to może zwiastuje zupełnie coś innego, jakiś stan zapalny? Czytałam również o tzw stanie zapalnym gruczołu Bartholina. Na ewentualną wizytę u Pani Ginekolog muszę poczekać do poniedziałku o ile zostanę przyjęta. Bardzo proszę o udzielenie jakiś uwag, przypuszczeń, rad, chciałabym się uspokoić. Co powinnam w tej chwili zrobić by uśmierzyć dyskomfort?
    Serdecznie pozdrawiam i przepraszam za długi post, starałam się dokładnie opisać swój przypadek. Czekam z niecierpliwością na jakiś odzew.

Uprawnienia

  • Mozesz zakladac nowe tematy
  • Mozesz pisac wiadomosci
  • Nie mozesz dodawac zalacznikow
  • Nie mozesz edytowac swoich postow
  •  

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249