Odpowiedz na ten temat

Post a reply to the thread: Jak leczyć grypę?

Twoja wiadomosc

Kliknij tutaj, aby sie zalogowac

Wpisz wynik sumy liczb 10 i 12

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

Mozesz dodac ikonke do wiadomosci z ponizszej listy

Dodatkowe opcje

  • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Mapa tematow (Nowe na poczatku)

  • 12-11-2010, 08:46
    Kamil
    Choroba o wielu obliczach

    Infekcja może mieć przebieg od bezobjawowej, po ciężką postać stanowiąca zagrożenie dla zdrowia lub nawet zakończyć się śmiercią. Śmiertelność nie jest jednak wielka - wynosi poniżej 0,01%.

    Objawy choroby są zwykle mało charakterystyczne, podobne przy zakażeniu typem A, B i C jak i podczas innych infekcji wirusowych. Są to zarówno objawy ogólne: złe samopoczucie, bóle głowy, bóle mięśniowe, gorączka , dreszcze, zwiększona potliwość, zawroty głowy, wymioty, powiększenie węzłów chłonnych, jak i objawy miejscowe: pieczenie i łzawienie spojówek, zapalenie spojówek, ból i zapalenie gardła, uczucie zatkania nosa, wodnisty katar, suchy, często męczący kaszel.
  • 12-09-2010, 12:03
    Gosia

    Jak leczyć grypę?

    Gorączka, katar, kaszel, bóle mięśni i kości ? Grypy, bo o niej mowa, nie można lekceważyć, ponieważ jest przyczyną groźnych dla zdrowia powikłań - poznaj sposoby walki z infekcją.
    Głównym miejscem, gdzie dochodzi do zmian podczas infekcji jest nabłonek układu oddechowego. Może też jednak dojść do zmian na skutek obecności wirusa w innych tkankach np. serca, mózgu czy tkance chłonnej. Wydzielina z dróg oddechowych zawiera duże ilości wirusa. Zakażenie szerzy się bezpośrednio z osoby na osobę, drogą kropelkową lub poprzez zakażone przedmioty.

    Osoba zakażona zaraża otoczenie 1-6 dni (zwykle 2-3 dni) przed wystąpieniem objawów choroby i kilka dni po ich ustąpieniu. Wirus dostaje się do organizmu przez drogi oddechowe. Grypa jest bardzo zaraźliwą chorobą, dlatego też w krótkim czasie dochodzi do wysokiej liczby zachorowań. W okresie kilku tygodni epidemii może ulec nawet do 10% danej populacji. Co ciekawe, według badań naukowych, wzrost zachorowań u dzieci poprzedza wzrost zachorowań u dorosłych.

    Choroba nie zawsze mija szybko. Jak walczyć z tym?

Uprawnienia

  • Mozesz zakladac nowe tematy
  • Mozesz pisac wiadomosci
  • Nie mozesz dodawac zalacznikow
  • Nie mozesz edytowac swoich postow
  •  

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35