Odpowiedz na ten temat

Post a reply to the thread: Oślepiające światłą samochodów jak przyczyna?

Twoja wiadomosc

Kliknij tutaj, aby sie zalogowac

Wpisz wynik sumy liczb 10 i 12

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

Mozesz dodac ikonke do wiadomosci z ponizszej listy

Dodatkowe opcje

  • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Mapa tematow (Nowe na poczatku)

  • 09-03-2017, 17:51
    stalker8
    wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,20316931,wzrok-niebieskie-swiatlo-urzadzen-szkodzi-oczom.html?disableRedirects=true
    Również tutaj jest - 400 zł, jednak za soczewki, nie samą warstwę ochronną - o nazwie "Blue Control". ...To ten artykuł miałem chyba jednak na myśli powyżej.
    Przemęczenie oczu to akurat najmniejszy kłopot. Dużo gorzej, jeśli pojawią się uszkodzenia siatkówki i zwyrodnienie plamki żółtej (AMD). A może się tak stać, bo długość fal światła niebieskiego znajduje się blisko spektrum ultrafioletu, którego promieniowanie jest dla ludzi szkodliwe. - Światło niebieskie przenika przez całą gałkę. Nic go praktycznie nie filtruje, a uszkadza ono głównie siatkówkę - komentuje dr hab. Dominik Odrobina, okulista ze szpitala Bonifratrów w Łodzi.

    W jaki sposób działa ono na nasz organizm? - Przede wszystkim zaburza procesy metaboliczne zachodzące w siatkówce oka. W efekcie powstaje więcej wolnych rodników, które uszkadzają komórki receptorowe, powodując ich obumieranie i prowadząc do uszkodzenia wzroku - tłumaczy Agnieszka Szopa z firmy Hoya. - Niebieskie światło ma także wpływ na reakcje źrenic, których wielkość odgrywa ważną rolę w procesie właściwego ustawienia ostrości. Nadmierne zwężenie źrenic przy niewłaściwym oświetleniu, np. podczas pracy przy komputerze w ciemnym pomieszczeniu albo podczas jazdy samochodem nocą, może prowadzić do nadwerężenia oczu i uczucia wyraźnego dyskomfortu, a także zmęczenia wzroku i nieostrego widzenia.

    Nieprzyjemne uczucie suchości, pieczenie oczu i łzawienie to także następstwo przesiadywania przed nowoczesnymi urządzeniami. Niebieskie światło wpływa również bezpośrednio na mózg. Bo działa jak informacja, że właśnie trwa dzień i że powinniśmy być aktywni. Dochodzi więc do zaburzenia wydzielania melatoniny, hormonu związanego z zasypianiem. Melatonina obniża ciśnienie krwi, poziom glukozy i temperaturę ciała, dzięki czemu śpimy spokojniej. A cyfrowe gadżety mogą być przyczyną bezsenności i zaburzeń rytmu dobowego.
  • 09-03-2017, 17:32
    stalker8
    proline.pl/?n=oswietlenie-led-uwaga-na-oczy
    To znalazłem na szybko. Z forum o monitorach zaś, informację, że warstwa ochronna na soczewki do okularów, które ochraniają przed światłem ledów, to koszt około 400 zł. Drogo jak dla mnie. Podobno jeszcze specjalne okulary samochodowe o żółtawych szkłach. Nawet miałem takie w domu, teraz dowiaduję się, że to z filtrem uv i czym jeszcze... będę się dowiadywał dalej i może dopiszę gdzieś tutaj na forum jeśli ktoś znowu zapyta, pewnie w innym temacie, bo taka tu specyfika. Tymczasem ledowe oświetlenie uliczne dociera nawet przez zasłonięte okna i podobno już taka ilość takiego światła zaburza sen i pewnie degraduje wzrok.
  • 09-03-2017, 11:57
    matrix266

    Oślepiające światłą samochodów jak przyczyna?

    Witam mam problem z jazdą w nocy a konkretnie z oślepiającymi reflektorami z naprzeciwka, mam wrażenie, że jakoś nadmiernie mnie oślepiają i wszytki było by w porządku jak by to było tylko w momencie mijania tylko już jak samochód jest w odległości 100-150m co nie wydaję mi się normalne.Mam wade wzroku skorygowana powłoka antyrefleksowa, która tak na prawdę u mnie dała bardzo nie wiele a słyszałem opinie, że róznica powinna być duża niestety nie u mnie.
    Odwiedziłem już rożnych 3 okulistów i niby wszytko ok a oślepienie wynika z wrażliwości oczu na olśnienie.Macie podbne doświadczenia.?

Uprawnienia

  • Mozesz zakladac nowe tematy
  • Mozesz pisac wiadomosci
  • Nie mozesz dodawac zalacznikow
  • Nie mozesz edytowac swoich postow
  •  

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37