Odpowiedz na ten temat

Post a reply to the thread: zaparcia, wzdęcia i trądzik a alergia

Twoja wiadomosc

Kliknij tutaj, aby sie zalogowac

Wpisz wynik sumy liczb 10 i 12

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

Mozesz dodac ikonke do wiadomosci z ponizszej listy

Dodatkowe opcje

 • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Mapa tematow (Nowe na poczatku)

 • 08-30-2020, 19:16
  matski
  Myślę że nie doceniamy możliwości ziół, które w naturalny sposób leczą lub łagodzą objawy dolegliwości opisanych w temacie. Zioła jednak trzeba pozyskiwaćz wiarygodnych źródeł, ja kupuję w Nagietku, bo kto dziś ma czas biegać po łące i zrywać ziółka
 • 08-30-2020, 12:52
  Nie zarejestrowany
  Ktoś tu wspomniał o czopkach eva/qu a jest też ich wersja dla dzieci Bambini. Ja nie jestem za żadnymi przeczyszczającymi środkami, bo mogą podrażniać układ pokarmowy i nie wiadomo czy i kiedy zadziałają. Te czopki działają w kilkanaście minut od aplikacji i bez bólu rozwiązują problem. A to ważne,bo ból związany z robieniem kupy u dziecka później skutkuje wstrzymywaniem i prowadzi do zaparć nawykowych.
 • 08-25-2020, 15:13
  Nie zarejestrowany
  Pamiętam, jak mój synek miał kłopot z jelitami i trzeba było przez kilka dni podawać acidolac w kropelkach. Później już nigdy nie miał zaparcia. U starszych dzieci trzeba przeanalizować dietę i wprowadzić dużo więcej wody do picia. Jeśli nie pomaga, zostaje tylko lekarz.
 • 03-20-2020, 10:46
  rysiek301
  Cytat Napisal Nie zarejestrowany Zobacz post
  Kefir faktycznie dobrze działa, ale na mnie też owsianka z surowym jabłkiem. Doraźnie jak już dojdzie do zaparcia i nic nie działa to stosuję eva/qu czopki. Jeśli zaparcia są przewlekłe pomimo w miarę zdrowej diety, to koniecznie trzeba się przebadać, bo może to być jakaś nietolerancja pokarmowa ale też mniej przyjemne sprawy jak polipy w jelicie, które rosną. U mnie w trakcie kolonoskopii zostały w porę usunięte.
  Tak, takie polipy to potencjalnie duże zagrożenie.
 • 03-19-2020, 15:35
  Nie zarejestrowany

  na zaparcia

  Kefir faktycznie dobrze działa, ale na mnie też owsianka z surowym jabłkiem. Doraźnie jak już dojdzie do zaparcia i nic nie działa to stosuję eva/qu czopki. Jeśli zaparcia są przewlekłe pomimo w miarę zdrowej diety, to koniecznie trzeba się przebadać, bo może to być jakaś nietolerancja pokarmowa ale też mniej przyjemne sprawy jak polipy w jelicie, które rosną. U mnie w trakcie kolonoskopii zostały w porę usunięte.
 • 03-04-2020, 11:52
  rysiek301
  Jesli chodzi o bakterie probiotyczne to polecam kefir, zsiadłe mleko i jogurt naturalny
 • 03-01-2020, 09:46
  Nie zarejestrowany
  Acidolac sprawdził się również w przypadku mojego dziecka. Kilka dni i po kłopocie, zero wzdęć i kłopotów. To jeszcze maluszek ale widzę, że pięknie zareagował na tak proste działanie bakterie probiotyczne.
 • 01-31-2020, 07:31
  rysiek301
  nie raz to strasznie boli jak się pojawią te zaparcia
 • 01-30-2020, 13:26
  Nie zarejestrowany
  Mam w domu przedszkolaka, który jest alergikiem. My korzystamy z acidolac, kiedy jest taka potrzeba i trzeba wzmocnić odporność. Generalnie staramy się unikać wszystkiego co uczula dziecko i dbamy o jego dietę. To w zupełności wystarcza by nie mieć do czynienia z wzdęciami.
 • 01-27-2020, 07:48
  rysiek301
  więcej błonnika trzeba wprowadzić do diety
 • 12-15-2019, 22:24
  fioletka77
  To może być jakaś alergia albo nietolerancja pokarmowa. Ja nie mam na szczęście takich problemów, jem dużo błonnika, piję dużo wody, jeśli po jakimś cięzkim posiłku zdarzy mi się wzdęcie, to biorę ulgasim i po problemie. Ale w przypadku gdy to się zdarza ciągle to na pewno przyjrzałabym się swojej diecie i zrobiła badania.
 • 11-16-2019, 18:20
  Nie zarejestrowany
  Po eliminacji odpowiednich produktów spożywczych, wprowadzeniu błonnika i probiotyku acidolac jest widoczna różnica. Lepsze samopoczucie, brak wzdęć i zaparć. Zero kłopotów ze strony układu pokarmowego.
 • 08-06-2019, 17:55
  Nie zarejestrowany
  Szczerze mówiąc aciidolac podawałam przez miesiąc czasu. Moim zdaniem to minimum, żeby wzmocnić jelita. Oczywiście jogurty czy kiszonki są mile widziane ale nie ma w nich tyle bakterii probiotycznych. Zdrowe jelita to jelita bez wzdęć i zaparć oraz powracających biegunek.
 • 04-27-2019, 09:34
  Nie zarejestrowany
  tu już trzeba szykować duży portfel.
 • 04-25-2019, 16:53
  Sieć Diagnostyka
  Polecam IMMUNOdiagDIETA, czyli test pozwalający na wykrycie nietolerancji pokarmowych, które są zależne od przeciwciał IgG. Badanie to polega na sprawdzeniu czy we krwi osoby badanej znajdują się (i w jakim stężeniu) przeciwciała IgG swoiste dla poszczególnych alergenów pokarmowych.

 • 04-24-2019, 15:00
  Nie zarejestrowany
  Słuchajcie, czasem wystarcz dieta oparta na probiotykach. Nawet dwa tygodnie brania acidolac wystarczają, by zniknął problem wzdęć u dziecka. Zastanówcie się ile cukru jest w produktach, które spożywają dzieci każdego dnia.
 • 12-03-2018, 20:05
  Nie zarejestrowany
  W pewnym wieku nabiał nie powinien znajdować się w diecie zbyt często. Pamiętam, jak od jego nadmiaru miałam chropowatą skórę, w dziwnymi krostkami. Ja kłopoty jelitowe rozwiązałam dość szybko, suplementem herbaya. Wzdęcia już mnie nie męczą, dużo lepiej się czuję. Ba, poprawiło się nawet moje trawienie.
 • 11-30-2018, 14:49
  Ninea
  To może być nietolerancja nabiału. Spróbuj ograniczyć nabiał do minimum i się przekonasz.
 • 11-28-2018, 21:43
  Nie zarejestrowany
  Ja nawet robiłam badania na nietolerancje pokarmowe. Generalnie nic nie wyszło, myślę, że winą jest jednak wrażliwe jelito. Po krótkim czasie brania debutiru wszystko się zmieniło, zniknęły nie tylko wzdęcia.
 • 09-27-2018, 11:31
  Aśka123

  zaparcia w nietolerancji pokarmowej

  U mnie też występują zaparcia po zjedzeniu produktów mlecznych. Staram się ich unikać, ale czasem coś jest w gotowych produktach i mam tydzień z głowy. Wcześniej stosowałam czopki glicerynowe, a teraz też stosuję te czopki evaqu. Są niezłe
 • 08-09-2018, 19:12
  Nie zarejestrowany

  .

  Często miałam zaparcia w przeszłości. Zwykle jako doraźna pomoc pomagały mi czopki Eva qu. No i oczywiście picie dużej ilości owdy minerapnej
 • 08-07-2018, 15:43
  bibitka
  Oczywiście to może być nietolerancja na jakiś składnik. Zrób sobie szczegółowe badania i się dowiesz co Ci jest. Być może na pierwszy rzut oka to nic poważnego ale później może się okazać, że to początek jakiejś niebezpiecznej choroby także najlepiej to sprawdź. Poczytaj sobie również na adamed.expert o chorobach rozwijających się bezobjawowo
 • 07-26-2018, 10:27
  Nie zarejestrowany

  to może być nietolerancja laktozy ale również celiakia

  Tak naprawdę objawy ze strony układu pokarmowego i skórne mogą być wywołane nietolerancją laktozy ale i też celiakią co do aft to jest bardzo częsty objaw celiakii. Ja osobiście mam i celiakię i nietolerancję laktozy ale czasem to celiakia może powodować wtórną czyli odwracalną nietolerancje laktozy. Wiem że to brzmi dość nietypowo ale nieleczona celiakia powoduje zanik kosmków jelitowych a kosmki jelitowe dokładniej ich część czyli rąbek szczoteczkowy produkują enzym laktazy który odpowiada za trawienie laktozy w związku z czym u osób z celiakią bardzo często występuje ta wtórna nietolerancja laktozy która mija po wprowadzeniu leczenia celiakii i odbudowie kosmków jelitowych. Tak naprawdę w takiej sytuacji tylko badanie genetyczne na nietolerancje laktozy wskaże czy jest to stała czy wtórna nietolerancja laktozy, ja osobiście robiłam te badanie w pakiecie zdrowe jelita wraz z celiakią wtedy jest korzystniej cenowo.
 • 07-25-2018, 18:11
  Nie zarejestrowany
  W moim przypadku, a była to tzw. wtórna nietolerancja laktozy, terapia obejmowała okresową eliminację produktów zawierających cukier mleczny. Lekarz z CMD przepisał mi dietę, którą musiałam stosować do czasu, aż nie zostanie wyleczona choroba która spowodowała uszkodzenie nabłonka jelita. Kilka miesięcy później objawy nietolerancji ustąpiły i wróciłam do normalnej diety.
 • 07-18-2018, 09:57
  Nie zarejestrowany
  na zaparcia bardzo dobra jest intesta, działa szybko, konkretnie. Ja jeszcze przy zaparciach dołączyłam picie dużej ilości wody i jadłam sporo suszonych sliwek, pomogło. Ale wiem,że największą rolę odegrała tutaj intesta.
 • 06-24-2018, 08:13
  Nie zarejestrowany

  .

  ja cierpiałam na zaparcia, głównie z powodu odwodnienia i stresów. Czasem dochodziło do zaparć 5 dniowych i wtedy tylko czopki eva qu pomagały. Teraz od długiego czasu na szczęście nie mam już tego problemu.
 • 06-02-2018, 17:55
  Nie zarejestrowany
  Zrób sobie testy. Kilka miesięcy temu robiłam takie testy w Centrum Zdrowej Skóry i okazało się, że to nie mam alergii na laktozę a nabiał i gluten! Co było dla mnie ogromnym zdziwieniem.*
 • 05-30-2018, 14:15
  Nie zarejestrowany

  dieta

  Moim zdaniem problemy skórne mogą wystąpić na tle uczuleniowym. Moja znajoma miała bardzo poważne problemy skórne cale życie...antybiotyki, leki, maści, kremy i tym podobne. Wszystko się zmieniło po odstawieniu glutenu i częściowo laktozy. Szkoda, że dziewczyna uporała się z tym problemem ale szkoda, że połowę swojego życia zmarnowała na lekarzy i zostawiła parę dobrych złotych w aptece. Od niedawna przestała gotować i zamawia catering dietetyczny bezglutenowy z cateringu Victory Diet i jest bardzo zadowolona.
 • 04-19-2018, 10:37
  Serduszko91
  Może jakaś ziołowa kuracja?
 • 04-18-2018, 18:13
  Nie zarejestrowany
  przestancie pisac glupoty o trillacu bo czytam juz ktorys post o tym. trzeba znalezc przyczyne a nie powierzchownie leczyc i nie zycze sobie tego typu reklam preparatow. poczytajcie sobie wypowiedz tre654@interia.pl przynajmniej zabiera sie za cos porzadnie. problem trzeba rozwizac a nie maskowac
Ten temat zawiera wiecej niz 30 odpowiedzi. Kliknij tutaj, aby zobaczyc caly watek.

Uprawnienia

 • Mozesz zakladac nowe tematy
 • Mozesz pisac wiadomosci
 • Nie mozesz dodawac zalacznikow
 • Nie mozesz edytowac swoich postow
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256