Odpowiedz na ten temat

Post a reply to the thread: Ból sąsiedniego zęba po wyrwaniu ósemki

Twoja wiadomosc

Kliknij tutaj, aby sie zalogowac

Wpisz wynik sumy liczb 10 i 12

 

Send Trackbacks to (Separate multiple URLs with spaces)

Mozesz dodac ikonke do wiadomosci z ponizszej listy

Dodatkowe opcje

  • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Mapa tematow (Nowe na poczatku)

  • 06-27-2023, 15:14
    AgnieszkaB
    Tu nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba iść do dentysty. Polecam świetnego stomatologa, który przyjmuje w Centrum Medycznym Tysiąclecie. Znajdziesz tam skuteczną pomoc.
  • 04-29-2023, 18:15
    EsteraG
    Jeśli szukasz dobrego dentysty, który skutecznie zajmie się twoim problemem, polecam gabinet Caldent. To najlepszy stomatolog u którego byłam.
  • 03-27-2023, 22:09
    Trafnuk
    Polecam świetny gabinet dentystyczny B2 Dental Clinic. Na pewno znajdziesz tam skuteczną pomoc.
  • 03-09-2023, 00:14
    Nie zarejestrowany

    Nie jestem sam

    Witam,
    Mam podobny przypadek. Nie jestem sam, bo widze, że takie rzeczy się zdarzają. Jestem blisko dwa tygodnie po wyrwaniu, a sąsiedni ząb jest wrażliwy na dotyk (jak pukam w niego), nawet lekko pobolewa i rozlewa się to na twarz, nawet do zatok. Tak jakby coś rozsadzało od środka, tylko to nie ma sensu, bo ósemki już nie ma, a siódemka jest ponoć zdrowa. Nie było specjalnie komplikacji w trakcie wyrywania, ale dziura była szyta i przez pierwsze trzy dni dość mocno bolało i było trochę spuchnięty. Być może są to pokłosia tego, że to miejsce pobolewało mnie przez ostatnie miesiące i był problem z lokalizacja bólu, bo dentysta nie widział nic co by na to mogło wskazywać. Stwierdził tylko, że warto wyrwac tą ósemkę (miała dziurę), bo mogą atakować to miejsce bakterie. Fakt, jakiś czas potem pojawiła mi si za zębem mądrości dużą i bolesna afta. Wtedy stwierdziłem, że nie ma na co czekać. Między czasie (moich prób podejścia do ekstrakcji, przez "biały fartuch" trzy razy podchodzilem) plombował też 6-tke, bo była mała dziurka blisko nerwu, ale to niczego nie zmieniło. Właściwie od tego czasu czuje wrażliwość 7-ki, więc może nie jest to powiązane z wyrwaniem ósemki lub w trakcie zabiegu ząb mądrości był dociskany, że jeszcze bardziej uwierał korzeń sąsiedniego zęba. Jest tyle mozliwości. Poczekam kilka dni i jak ten stan się nie zmieni umówie się do dentysty. Bardzo jestem ciekawy gdzie leży problem, bo lubię takie zagadki medyczne.
  • 11-30-2017, 02:30
    Nie zarejestrowany

    Ósemka nie taka straszna...

    Zgadzam się z moimi poprzednikami z pewnością co do jednego- kwestia samopoczucia po usunięciu ósemki jest kwestią całkowicie indywidualną. Ja zdecydowałam się na usunięcie dwóch naraz - górnej i dolnej, żeby przechodzić to cierpienie "tylko" dwa razy. Zabieg wykonywany był w gabinecie QDent na Sokołowskiej w Warszawie, który z resztą pod względem jakości obsługi pacjenta i kwalifikacji personelu serdecznie polecam! Sytuację miałam pozornie prostą, ponieważ wszystkie 4 ósemki są na wierzchu i rosną tak jak każdy normalny ząb rosnąć powinien- prosto. Całość miała potrwać max 30 minut- co jednak przedłużyło się do 1,5h. Powód? Dolna ósemka wyskoczyła szybciutko, górna też...ale zabrała ze sobą kawałek kości, co skończyło się przedziurawioną zatoką przynosową. Nie była to wina chirurga- czuć było, że wie co robi. Po prostu moja anatomia zrobiła nam psikus i sprytnie ukryła drugi korzeń górnej ósemki, który niemalże wchodził do zatoki. Cóż, w efekcie porozcinali i ponaciągali mi dziąsło, założyli szwy do zębów nr 5 i jakoś się to zrasta. Opuchlizna- masakra! Około 2-3 dnia na policzku miałam drugą głowę, Ketonal forte + antybiotyk. Spanie na siedząco, żeby nie wytwarzać zbyt dużego ciśnienia w czaszce...generalnie to było coś strasznego. Siniak miałam na pół twarzy, zszedł dopiero 1,5 tygodnia po zabiegu. Aczkolwiek satysfakcja po tym jak wreszcie wszystko znika i sytuacja powoli się stabilizuje jest niezastąpiona UWAGA! Nie chciałam nikogo tym wpisem przestraszyć- jeśli ósemki są do wywalenia to trzeba je wywalić i już- robi się to na szczęście tylko raz na każdy ząb Niemniej jednak, czytając wcześniejsze wpisy o łagodnych przejściach przez "efekt po", chciałam przestrzec, że coś takiego również może się wydarzyć. Pozdrawiam!
  • 08-11-2017, 13:45
    Nie zarejestrowany

    Lepiej iść do dentysty

    Z taką sprawą najlepiej wybrać się kontrolnie kolejny raz do dentysty. Ja polecam gabinet esthe dent w Wawie, wszystkie zabiegi przebiegają bardzo dobrze i zawsze odpowiadają na moje dziwne pytania i wątpliwości .
  • 06-22-2017, 15:04
    Nie zarejestrowany

    Ósemki

    Witam,

    Ja także przeszłam zabieg wyrwania ósemki i podzielę się, w jaki sposób wyglądało to u mnie .
    Zabieg nie zależał do najprostszych - mam prawie wszystkie ósemki w dziąsłach, więc będzie mnie to czekało jeszcze dwa razy. Oczywiście najpierw trzeba było zacząć odpowiedniego zdjęcia - prześwietelnia (CBCT's - zdjęcie w 3d szczęki).Przygotowanie do zabiegu jest również ważne i każdy chirurg powinien to powiedzieć - należy na tydzień przez zabiegiem przyjmować leki obkurczające naczynia krwionośne (np. 3 razy po 2 tableki dziennie Aescin ale jest dużo zamienników). Nie muszę chyba wspominać, że podczas zabiegu kobiety nie powinny mieć okresu bo utrudnia to proces gojenia Sam zabieg - znieczulenie zupełnie nie boli, czuje się wszystko, każde szarpnięcie, przecięcie dziąsła, natomiast nic nie boli, więc dla wszystkich spanikowanych - nie ma się zupełnie czego obawiać (pod warunkiem, że zrobi to fachowiec). Szycia zęba- jeśli ktoś miał zszywane dziąsło jak u mnie- również nie boli.
    Sam proces gojenia przebiega bardzo indywidualnie. U mnie wyglądało to tak, że nic mnie nie bolało. Na drugi dzień lekko spuchłam jednak nie była to opuchlizna bardzo duża, do wytrzymania. Najgorzej to przyzwyczaić się do papek - wszystko trzeba rozdrabniać, jest to w pewien sposób uciążliwość.
    Od mniej więcej drugiego dnia od zabiegu zaczęłam płukać zęby płynem Alfa Med z siemieniem lnianym i alantoiną (koniecznie bez alkoholu!), co bardzo łagodziło rankę i przyspieszało proces gojenia się. 4 dni po zabiegu zauważyłam malutki siniak na szczęce - jednak też nie przejmujcie się, jeśli się Wam zrobi coś podobnego. Zimne okłady i do przodu Lekarz , żeby zapobiec ewentualnemu paskudzeniu się ranki przepisał mi antybiotyk (co 12-13 godzin) i lek przeciwbólowy i przeciwzapalny (Nimesil co 6 godzin). Leki bardzo pomagały, nie czułam bólu, jedynie opuchnięcie i dyskomfort związany ze szwami i brakiem możliwości normalnego przeżuwania.
    Po zdjęciu szwów szczęka na pewno będzie bolała, opuchlizna różnie schodzi, czasami utrzymuje się naprawdę długo. Zęby sąsiadujące również mogą boleć i z tego co słyszałam nawet do miesiąca po zabiegu odczuwa się nadwrażliwość i lekki ból przy gryzieniu zębów obok wyrwanej ósemki. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i stosować do wszelkich zaleceń jakie wystosuje lekarz. Jest to zabieg planowy i można się do niego przygotować, żeby zaoszczędzić sobie bólu i niepotrzebnych powikłań. Ja ze swojego miejsca polecam wszystkim klinikę Supradent na Mokotowie w Warszawie i dr. Skrzypczyńskiego. Fachowiec z klasą, wszystko wyjaśni, odpowie na każde pytanie, zabieg wspominam naprawdę dobrze. Jeśli kiedykolwiek wyrywać skomplikowane ósemki to tylko u niego !
    Wszystkim dużo zdrowia.
  • 10-11-2016, 19:00
    Nie zarejestrowany
    Najlepiej zapytaj na portalu gdzie ja korzystam i jestem zadowolona: medyczne-forum
  • 10-11-2016, 16:45
    Nie zarejestrowany

    Pomocy

    W sobote wyrywalam w NL 2 zeby. 6 i 7. Po puszczeniu znieczulenia bol jest juz lzejszy ale strasznie promieniuje mi na 5 i 4. Nic zjesc nie moge tak strasznie boli. Niestety wizyta u dentysty jest nie mozliwa teraz poniewaz czekam na karte ubezpieczeniowa. W innym wypadku zaplacila bym kolejne 200 € . Czy ten bol jest normalnyy? Dodam ze dzis jest wtorek.
  • 02-18-2016, 10:30
    celinaPi
    Ja też miałam usuwana ósemkę ,z tym ,ze ona była całkowicie zatrzymana i trzeba było nacinać dziąsło a potem szycie. USuwałam tą ósemke w stomatologii cichoń w krakowie jak jeszcze tam mieszkałam. fachowy personel , po zabiegu troche spuchłam , ale to mi powiedziano jeszcze przed zabiegiem ,ze taka rzecz będzie miała miejsce .
  • 02-18-2016, 10:25
    Nie zarejestrowany
    no to masz ogromne szczęście ,ze nic nie bylo zadnych komplikacji . bo zazwyczaj wdaje sie suchy zebodół ;/
  • 12-02-2015, 10:30
    Maryane
    Mnie bolało około 6 dni po wyrwaniu 8-ki. W tym czasie stosowałam p-bólowe tabletki bez recepty. Ten ból promieniował więc tak, zęby obok, a nawet na górze po stronie wyrwania mnie bolały. Na początku myślałam, ze podczas usuwania coś zostało uszkodzone i dlatego boli (miałam zatrzymaną ósemkę), ale chodziło na szczęście tylko o promieniowaniu bólu.
    Co do plynnego jedzenia, zgodze sie z poprzedniczka- dużo kisielków, jogurtów, herbat pitych przez łyzeczke.
  • 12-01-2015, 15:59
    Nie zarejestrowany

    Dla osób, które chcą wiedzieć więcej o usuwaniu ósemek.

    To stary temat, ale jeśli ktoś chciałby podobnie jak LunaPola wiedzieć jak jest po usuwaniu ósemki, to opisuję w skrócie.
    Przy chirurgicznym usuwaniu (gdy ząb rośnie poziomo) po podaniu znieczulenia niemalże nie czuć bólu (trochę mnie zabolało przy jednym korzonku, ale korzeń miał kształt haka, może dlatego). Cięcia dziąsła w ogóle nie czuć. Samo rwanie jest nieco nieprzyjemne (dziwne uczucie ciągnięcia), ale tragedii nie ma. Zszywanie też nie boli.
    Rekonwalescencja trwa trochę długo, najlepiej zaopatrzyć się w zwolnienie lekarskie jeśli jest możliwość. Do 4 dni rośnie opuchlizna (może być naprawdę spora, może boleć przy przechylaniu głowy), po tych 4 dniach zmniejsza się. Miałam też szczękościsk, usta mogłam otworzyć jedynie na małą szerokość. Po tygodniu zdjęcie szwów oraz ćwiczenia na rozszerzanie szczęki. Szczękościsk minął mi ok. 2 tygodnie po zabiegu. Co do bólu po zabiegu: mnie bolało tylko przez pierwszy dzień, przez kolejne jedynie przy używaniu szczęki, gryzieniu, itd. Ale może też boleć dużo bardziej, zależy pewnie od osoby i zabiegu. Mnie akurat bolało bardziej przed usunięciem niż po.

    Warto kupić szczoteczkę o małej główce i miękkim włosiu - przyda się na kolejne dni, gdy zęby chce się umyć, a większą szczoteczkę trudno zmieścić do ust (omijać miejsce po zabiegu, nie płukać mocno, ale o tym powinien poinformować dentysta).

    Koniecznie należy się zaopatrzyć w miękkie jedzenie - gryzienie boli przez pierwsze dni! Maczane biszkopty uratowały mnie od śmierci głodowej (a przynajmniej od głodówki dnia pierwszego ). Warto się w nie zaopatrzyć. Mogą być też jogurty, banany (nigdy wcześniej nie wydawały się tak twarde ), kisiele, chleb tostowy, miękkie sery i konserwy, pasztety (twardsze kawałki mięsa trochę trudno gryźć przez pierwsze 2-3 dni, nawet gotowane udko), soki, gruszki (choćby "ścierane" łyżeczką), gotowane jabłka, ryż miękko ugotowany.
    Żadnych ogórków, twardych skórek od chleba, paluszków, surowej marchewki, itp, bo zbyt twarde.

    Nie jestem stomatologiem, piszę z perspektywy pacjenta, bo sama miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę.
    Może komuś się przyda to co napisałam.
    Pozdrawiam.
  • 04-23-2015, 12:21
    LunaPola

    Warto

    Warto sprawdzac zeby co jakis czas u stomatologa. Ja tego nie robilam i mialam sporo zebow do leczenia co oznacza ze musialam tez troche na nie wydac..... Co do osemki: czeka mnie teraz ekstrakcja. Boli? Nie chce zeby zrobilo mi sie tak jak Tobie po usunieciu... Dlugo sie dochodzi do siebie po takim usunieciu? I co najwazniejsze gdzie isc? (Teraz mieszkam w Warszawie) Kolega chodzil do Implant Art gdzies na Mokotowie. Byl tam ktos jeszcze i moze polecic?
  • 06-20-2014, 17:24
    Nie zarejestrowanyasior
    To ja spowrotem. Okazalo sie, ze to nic takiego. Ząb był długo nadwrażliwy i bolał, ale przestał. Było to widocznie spowodowane wyrwaną ósemką. Miałem po niej duży ubytek... w międzyczasie, gdzieś miesiąc po wyrwaniu zęba wypadł mi skrzep. Ale to nie spowodowało żadnych komplikacji, po prostu tak powinno być.

    Odpisuję, żeby ktoś z podobnym problemem mógł przeczytać jak to jest

    Pozdrawiam
  • 05-01-2014, 16:18
    Nie zarejestrowany
    To nie jest zadne zakazenie, bialo nalot swiadczy ze sie zebodol goi. Natomiast bol moze byc spowodowany tym ze zab jest nadwrazliwy. Trzeba isc i sprawdzic, jak bedzie ok, to kupic paste na nadwrazliwosc.
  • 05-01-2014, 15:59
    Tooble
    miałem kiedyś coś podobnego. myślę, że wdało się zakażenie w dół po wyrwanym zębie i promieniuje na sąsiedni ząb. radzę się udać do stomatologa, najprawdopodobniej poda kilka razy antybiotyk i powinno być po problemie.
  • 05-01-2014, 15:25
    asior34

    Ból sąsiedniego zęba po wyrwaniu ósemki

    Witam,
    mam 'dziwny' problem - dwa tygodnie temu miałem rwaną górną ósemkę. Nie było komplikacji, nic nie puchło, nie bolało. Teraz jednak boli mnie sąsiedni ząb; jest wrażliwy na dotyk i na zimno. Miałem dość dużą "wyrwę" (nadal mam) po usunieciu tej ósemki, bo krzywo rosła i miała strasznie krzywe korzenie (w stronę policzka), czy to może powodować, że sąsiedni ząb jest teraz wrażliwy? Powinienem się tym niepokoić, czy problem minie? Jeszcze patrząc przez lusterko zauważyłem, że głęęboko w jakie ustnej mam taki biały nalot, ale on w ogóle nie boli, co najwyżej go tam czuję, bo boli sam ząb. Udać się do stomatologa, czy problem z sąsiednim zębem zniknie?

Uprawnienia

  • Mozesz zakladac nowe tematy
  • Mozesz pisac wiadomosci
  • Nie mozesz dodawac zalacznikow
  • Nie mozesz edytowac swoich postow
  •  

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317