Witam, zacznę od tego,że jestem kobietą i mam 22 lata.
Prawdopodobnie cierpię na nerwice serca. Leczę się u psychologa i tak owszem widzę różnicę, ponieważ od czasu jak zaczęłam objawy się troszkę uspokoiły.
Jednak chciałabym się upewnić,że t na pewno nerwica.Moja psycholog mnie uspokaja,ale to pomaga na chwilkę,aż do czasu jak trafię na zły dzień, czyli taki jak dzisiaj
Zaczęło się od tego,że miewałam kucie w sercu, bywało sporadyczne jednak pewnego razu zaczęło się coraz częściej. Miałam już nawet wg siebie zawał i bardzo często się zdarza,że myślę,że faktycznie tak jest.
Zrobiłam EKG- lekarka powiedziała,że nie widzi nic złego,że jest ok, przepisała magnez i powiedziała,że to od nerwicy się tak dzieje. Na chwilę spokój, lecz później znowu miałam taki niesamowity atak pieczenia najpierw w lewej piersi potem w całej klatce piersiowej. Znowu lekarz, EKG - w porządku. Dodam,że był to zwyczajny dzień, niczym się nie zdenerwowałam, od tak po prostu zaczęło piec i piekło dość długo. Przepisali jakiś syrop uspokajający z hydroksyzyną. Tej samej nocy obudziłam się po godzinie oblana gorącymi potami, ze strasznym biciem serca i trzęsąca się cała. 2 mce temu byłam u neurologa- kazał zrobić badanie na tarczyce, ekg serca, rtg klatki piersiowej - powiedział,że mogę zrobić to dopiero w Polsce jak będę w sierpniu- bo mieszkam za granicą. Wywnioskowałam,że zapewne to tylko nerwica skoro mnie nie wysyła jak najszybciej. Ze str neurologicznej ok.
Od jakiegoś czasu czuję ból lewej ręki, wiem,że często lewa ręka boli od serca, ale tłumaczę sobie,że mnie ona boli nie od serca, bo nie promieniuje i nie boli wtedy jak serce boli.
Bolą mięśnie raz ramienia, raz przed ramienia, dłoń. Chciałam jeszcze dodać,że zaczęłam biegać- mało się ruszałam, tzn mało sportu, bo w pracy ciągle chodzę. Za drugim razem podczas biegu zaczęło kuć w mostku, stanęłam na chwilkę i ustąpiło. Czy to może być od serca? czy ja mogę mieć chore serce??
Czy to wszystko na prawdę może być tylko nerwica skoro EKG jest w porządku? Czy to pieczenie w klatce czy w sercu też od nerwów?? Dodam,że jestem DDA. Bardzo proszę o jakąś poradę.
Dziękuję.