+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nerwica a problemy seksualne

 1. #1
  Nie zarejestrowany
  Guest

  Nerwica a problemy seksualne

  Witam, mam 32 lata, nigdy nie byłem w związku z kobietą, od 15 roku życia zaspokajałem swoje potrzeby seksualne poprzez masturbację. 3 lata temu przestałem odczuwać orgazm, pojawił się trudny do opisania, trwający kilka sekund dyskomfort (coś w rodzaju lekkiego pieczenia, ale nie do końca) w ujściu cewki moczowej podczas wytrysku. Badania urologiczne nie wykazały żadnych nieprawidłowości, neurolog wykluczył zaburzenia o podłożu neurologicznym, wszystko wskazuje na to, że fizycznie jestem okazem zdrowia. Od strony psychicznej sytuacja wygląda nieco gorzej - od dzieciństwa borykam się z problemem skrajnie ciężkiego jąkania (obecnie jestem w terapii), które przyczyniło się do powstania zaburzeń o podłożu nerwicowym. Zawsze izolowałem się od ludzi, nie miałem kontaktów z kobietami i z tego powodu doznawałem poczucia frustracji, które jeszcze przed pojawieniem się dysfunkcji seksualnych towarzyszyło mi np. podczas masturbacji (bo uczuciu orgazmu towarzyszyły myśli o tym, że ciągle jestem sam). Czy jest możliwe, aby wspomniane przeze mnie objawy natury seksualnej miały podłoże wyłącznie psychospołeczne?
  Dziękuję za odpowiedź.

 2. #2
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  Ja od czternastego. Niektórzy podobno jeszcze wcześniej. Dwa tematy niżej jest wątek, mogłeś tam napisać.

  → medyczka.pl/uzaleznienie-od-masturbacji-10991#post22062

  Grunt, że sprawa już wyjaśniona - co taki nałóg robi z człowiekiem. A ja miałem okresy, że... no właśnie, niestety. I to wraca - sposób na rozładowywanie stresu. Spróbuję coś tu napisać, bo podobno "udzielam się tu społecznie" - szkoda, że rozdwoiłeś temat na dwa wątki. Może administracja ma w tym jakiś cel, bo wydaje mi się, że to nie problem przenieść wpis do tamtego tematu. Mniejsza o to.

  Tak więc: Ruch = endorfiny... - Zdaje się nie linkowałem z forum Hyperreal, a też wczoraj znalazłem. Natomiast książka, pewnej seksuolog, z poprzedniego systemu... - wprowadza w błąd, a poglądy tych, którzy byli przed nią - może nie poparte dowodami na miarę współczesnych możliwości, to jednak obserwacje słuszne. Tylko, że ja przestałem się ruszać ostatnio, całkowicie. Nie wiem na co liczę.

  ...Tak - przyjemność; gdy czuję, że nie mogę ze sobą wytrzymać, jak narkoman na głodzie - to musi być dokładnie coś takiego. Bardzo nieprzyjemnie przykre. A po wszystkim, poczucie, że to nic nie dało, że w takim razie niech mnie szlag trafi - powtórzę to znowu, zaraz, jak tylko się da. A innym razem - ciężko się zmusić, albo myśli, że coś nie tak ze mną skoro mi się nie chce - w takim razie: starzeję się; od jak dawna i, że z miesiąca na miesiąc spadek tego tzw. "libido". Zastanawiam się teraz - czym ono faktycznie jest? Tamten tekst, wczoraj linkowany przeze mnie - można się czepić, że to jednak kulturowo uwarunkowane, czy ma się poczucie winy - bo też i go nie miałem, tylko złość. Jak pisze Karen Horney - w prymitywnych plemionach mordercy też nie mieli.
  Nadal źle się czuję, minimalnie spokojniejszy w tej chwili.
  Mam zapchaną skrzynkę, a wysłałbym coś do pani psycholog, co tutaj się boję zamieścić - spróbuję.

 3. #3
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  → hyperreal.info/talk/zamkniety-w-sobie-introwertyk-a-cpanie-t44142-50.html

  Właśnie o to chodzi, że jak masz dobre nawyki, czyli wyżej wspomniana dieta i sport, to wtedy rusza neurogeneza, odbudowywują się zniszczone przez uprzednie ćpanie neuroprzekaźniki.

  Zmienił się pogląd i teraz psychiatrzy uważają, że depresja nie rodzi się tyle z braku serotoniny, co z powodu braku nowych neuronów - SSRI leczą nie na tyle, ile zatrzymają w mózgu serotoniny, ale też dlatego, że powodują neurogenezę.

  Szukam po necie i nie mogę znaleźć tego, jak znajdę, to tu wkleję źródło.

  Dlatego bieganie działa pod względem neurogenezy, jak SSRI, ale nawet lepiej - bo daje nie tylko serotoninę, ale również endorfiny, dopaminę, nopinefrynę i - co najważniejsze - pobudza wydzielanie GABA!

  Myszy, u których kształtowały się nowe neurony, były bardziej lękliwe/pobudzone, niż te, co miały tylko stare, "przetarte" :-P neurony.

  Myszy, które miały nowe neurony z powodu biegania po kołowrotku, były MNIEJ lękliwe, od tych, których ominęła neurogeneza, bardziej silne, energiczne, pewne siebie, ruchliwe i odważne, a zarazem zrelaksowane - z powodu tego, że neurogeneza występowała razem z aktywacją GABA!

  Czyli nie dość, że nowe neurony, to jeszcze "o wiele lepszej jakości" dzięki jednocześnie wydzielanym obok neuroprzekaźnikom.

  →kopalniawiedzy.pl/ruch-cwiczenia ... ould,18384

  Białko BDNF:
  1) neurogeneza
  2) ochrona neuronów przed neurotoksynami środowiskowymi oraz chwilowymi ograniczeniami dopływu krwi do mózgu
  3) neuroplastyczność, tworzenie się nowych synaps
  4) pobudza syntezę glutationu – trójpeptydu kluczowego w systemach detoksykacyjnych organizmu, sam również polepsza nastrój.

  Efekty jego niedoboru to: Alzheimer, Parkinson, padaczka, anoreksja, depresja, schizofrenia, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.


  Gen regulujący produkcję BDNF może być aktywowany:
  1) dobrowolnymi ćwiczeniami fizycznymi
  2) ograniczeniem liczby spożywanych kalorii
  3) stymulacją intelektualną
  4) kurkuminą
  5) DHA – kwasem tłuszczowym omega-3 (dokozaheksaenowym)


  ad 1) Ludzie, którzy przez 24 tygodnie 20 minut dziennie wykonywali ćwiczenia fizyczne wykazali się 1800 %!!! wzrostem zdolności językowych, uwagi i innych funkcji poznawczych w porównaniu z grupą niećwiczącą.

  ad 2) Jeżeli obniżymy podaż kalorii o około 30 % to produkcja BDNF w mózgach zwierząt laboratoryjnych wzrasta lawinowo, co wpływa na radykalną poprawę ich pamięci i funkcji poznawczych.

  Najprościej obniżyć spożycie kalorii przez redukcję ilości spożywanego cukru. Istnieją też pokarmy, które imitują obniżenie poziomu spożywanych kalorii. Należą do nich: trans-resweratrol (ciemne winogrona), ekstrakt z pestek winogron (proantocyjanidyny OPC), kwercetyna (czerwona cebula, jabłka, jagody, winogrona, głóg, kasztan), trans-pterostilben (czarne jagody) i fisetyna (truskawki). Wystarczy tylko zacząć, bo zwiększony poziom BDNF ogranicza apetyt.

  Każde, z wyżej wymienionych substancji, to zarazem silne przeciwutleniacze oraz redukują stres i zmęczenie, więc koło się zamyka - jeden czynnik napędza drugi.

  Na przykład taka kwercetyna:
  "Okazało się, że u ochotników zażywających przeciwutleniacz VO2 max. wzrosła o 3,9%, a wytrzymałość o 13,2%. Był to istotny statystycznie efekt [...]. Suplementacja kwertecyną naśladuje niektóre skutki prawdziwego treningu."

  (Żródło: → roik.pl/kwercetyna-wystepuja ... zmeczenie/)

  ad 3) Wzrost poziomu BDNF zachodzi podczas intelektualnych czynności stymulujących prace mózgu.
  Rozwiązywanie problemów, badanie nowych środowisk i regularne medytowanie - oto wyzwania dla mózgu, chroniące nas przed Alzheimerem. Zapamiętaj : medytacja = zwiększony poziom BDNF

  ad 4) Kurkumina - składnik kurkumy - ma następujące właściwości: antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwiwrusowe oraz pobudza mózg do produkcji BDNF.

  Oprócz kurkumy do substancji pobudzających gen Nrf2 należą: ekstrakt z zielonej herbaty, resweratrol (ciemne winogrona, wino), pterostilben (ciemne winogrona, czarne jagody), sulforafan (brokuły) i DHA (tłuszcz rybi, algi).

  ad 5) DHA - Dwie trzecie suchej masy ludzkiego mózgu stanowi tłuszcz, a jego 1/4 stanowi DHA. Wchodzi on w skład fosfolipidów budujących błony komórkowe neuronów głównie w okolicy synaps. Jest więc czynnikiem odpowiedzialnym za sprawne przekazywanie informacji i działa antydepresyjnie. DHA ogranicza także aktywność enzymu COX-2, który włącza produkcje mediatorów stanów zapalnych odpowiedzialnych za Alzheimera, Parkinsona, ADHD i stwardnienie rozsiane. Trzecią ważna funkcją DHA jest modulacja ekspresji genów odpowiedzialnych za produkcję BDNF.

  Żródło: → herkimer.blog.onet.pl/2012/06/18 ... ia-cz-iii/

  Tak więc, żeby "naprawić" swój mózg po ćpaniu, należy go wspomóc w taki sposób i wtedy każdego dnia, dosłownie z dnia na dzień JEST POPRAWA, czy tego chcesz, czy nie. Owszem, rzeczywistość jest wciąż taka sama, ale TY się zmieniasz, patrzysz na to wszystko z coraz większym dystansem, staje się to dla Ciebie coraz mniej ciążące, zwykłe czynności sprawiają stopniowo coraz większą przyjemność, z ludźmi się rozmawia prościej, te same czynniki stresują MNIEJ.
  Najważniejsze moim zdaniem to o ruchu.

 4. #4
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  Proszę Państwa
  Jeśli dobrze rozumiem wypowiedź, którą zacytowałem powyżej, to ten lek:
  →gdziepolek.pl/produkty/1831/aclexa-kapsulki
  zdecydowanie może mi pomóc. Próbowałem już - wydawał się słabszy niż Majamil, ale mocniejszy niż Aglan. Podobno też oszczędza żołądek... - nie umiem się wgłębić. Jest niestety sporo droższy niż oba wymienione.

 5. #5
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  Bzdura. Zmęczenie i zawroty głowy, kolejne urojenie, że ktoś. Jakieś państwo, dla którego jestem szanowny. przecież, mam dość ludzi, najlepsze co mogę zrobić to sobie potrzepać, popatrzeć w internecie, jak biedny, bo chce iść za bogatym, żeby mu coś dał; on mu pokaże: patrz wysoko. Nie wyspałem się, jak zwykle. No to się chyba już nie wyśpię, tak mi zostanie i to będę miał, najwyżej. Jak się nie ma odwagi do kobiet, to z czego to wynika - piszą na tym hyperrealu, bo sam bym nie doszedł do tego, że z poczucia winy - takie mam ciało, więc nie podchodzę; popatrz na siebie - mówią; nie zbliżaj się.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

 1. Problemy z biegunką po wyjściu z domu (Nerwica Wegatatywna ?)
  Przez ilrealus w dziale Forum psychiatryczne
  Odpowiedzi: 7
  Ostatni post / autor: 10-24-2017, 05:02
 2. Problemy z chodzeniem (czy to napewno nerwica?)
  Przez tom4141 w dziale Forum ogólne
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 03-18-2016, 20:51
 3. Problemy z sercem czy może nerwica?
  Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum kardiologiczne
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 10-11-2013, 10:51
 4. problemy z sercem, czy nerwica?
  Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 08-08-2013, 15:25
 5. Leczenie nadciśnienia a problemy seksualne?
  Przez gośka1608 w dziale Forum urologiczne
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 05-15-2013, 12:59

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249