Witam,
Na podstawie objawów i siedmiokrotnie podwyższonego testosteronu wolnego i ponad dwukrotnie podwyższonego 17 hydroprogesteronu pan ginekolog podejrzewa, że za sprawą tego stoją nadnercza, obecnie stwierdził, że mam jeszcze raz wykonać te dwa powyższe badania jeśli znów będą takie wysokie to skieruje mnie na tomografię, w celu szukana gruczolaków czy guzów. Natomiast w tym samym czasie gdy szłam po bilans do przychodni, lekarka na dzień dobry dała mi skierowanie na USG tarczycy bo miałam powiększone węzły chłonne szyjne (brak infekcji, czy też problemów z zębami), ale dla mnie jest to dziwne bo miałam już badania na tarczycę (tsh,ft3,ft4, antytpo,antytg)i wyniki były w normie, co prawda tsh miałam badane 3 razy (raz na górnej granicy normy, potem na dolnej granicy normy, a trzecie badanie znów na górnej granicy normy), ale mimo wszystko wyniki w normie. Obecnie na usg idę 8 maja, a na badania krwi jutro. Jeśli chodzi o objawy to :wypadanie włosów,nadmiar gdzie nie gdzie włosów, trądzik(o podłożu jak można zauważyć hormonalnym),pogorszenie pamięci i koncentracji, problemy ze snem, osłabienie, ogólnie czasami mogłabym spać nawet 15 godzin, a czasami nie umie usnąć i nie śpię 2 dni po rząd, waga mam duże wahania (jem zawsze tyle samo czyt. mało) a raz nawet w ciągu miesiąca przytyję 5 kilo, to potrafię też schudnąć nawet w ciągu dwóch tygodni tyle samo ( nie jestem aktywniejsza i jem cały czas tyle samo i to samo) mierzę 168 a waga waha się u mnie raz 48/54, czasami ma tzw. gorszy nastrój, niekontrolowane ruchy rękami(odczycie przechodzenia prądu, mrowienia)i są słabsze, gorzej połykam, rzadko(ale zdarza się), że rano po zjedzeniu śniadania wymiotuję(najpierw zaczynam się czuć gorzej, chwile później mam napad kaszlu, a potem wymiotuję, a jak zwymiotuje to mi przechodzi i tak jakby nic się nie stało, potem jem normalnie i nic . Co do wcześniejszych objawów to kiedyś miałam problemy z nadciśnieniem(obecnie jest ok) jak również kiedyś przez około 5/6 miesięcy miałam straszne bóle głowy i podczas EEG wyszło (coś tam prawa strona, ale nie pamiętam co) bynajmniej po tym, że przestała mnie boleć toteż nic z tym nie robiłam, serce w porządku. Jeśli chodzi o choroby w bliskiej rodzinie to: niedoczynność tarczycy (4 przypadki w tym mama i 3 ciocie) , nadczynność tarczycy(ciocia), nadciśnienie (babcia), rak płuc dziadek(związany z wykonywanym zawodem),pradziadek,babcia(palenie papierosów)), rak piersi(babcia), jakiś kuzyn miał coś z kośćmi, rak szyjki macicy(dalsza rodzina) i jakaś choroba mózgu(nie pamiętam jaka) i mięśniaki.

PYTANIA

1.Czy te wyniki naprawdę wskazują na nadnercza, czy jest inna możliwość??
2.Czy jeśli nadnercza są zdrowe to co może wpływać na podwyższenie tych hormonów??
3.Jak można je obniżyć by zminimalizować skutki??
4.Czy tarczyca mimo prawidłowych wyników może źle funkcjonować??
5.Czy jedna osoba może mieć problemy zarówno z tarczycą i nadnerczami??
6.Raz wysoka prolaktyna, a raz w normie, gdy podwyższona(duże odstępy), a gdy mam w normie to czasami dostaje wtedy dwa razy w miesiącu...
7.Jak pozbywać się włosów z miejsc intymnych, (jeśli golenie maszynką,golenie maszynką elektryczną,depilator,krem do depilacji i plastry woskowe (pomimo specjalnych kremów przed i SesoDERMA HIDRALOE ŻEL ALOE Kojący żel z aloesem i mimo to powoduje u mnie podrażnienia (zaczerwienienie i czerwone maluteńkie kuleczki) co w takim razie używać?? Jeśli chodzi o higienę intymną używam płynu do mycia miejsc intymnych z kwasem mlekowym i myje się 2 razy dziennie.