Wynik z MR kręgosłupa szyjnego C. Czy mogłabym otrzymać odpowiedź co oznacza ten opis?
Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w obrazach T1-, T2-zależnych oraz T2-Fats, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej, bez podania kontrastu i.v.

Lordoza szyjna zachowana.
Krążki m-k szyjnego odcinka kręgosłupa o wysokości w normie.
Duże osteofity przednich krawędzi brzeżnych trzonów kręgów szyjnych C4-C5. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych, najbardziej nasilone na poziomach C4/C5 i C5/C6.

Na poziomie C5/C6 widoczna niewielka paracentralno-lewoboczna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wraz z przyległymi osteofitami zwężająca lewy otwór m-k i przylegająca do lewego korzenia C6.

Na poziomie C4/C5 widoczna dyskretna lewoboczna wypuklina krążka m-k uciskająca worek oponowy, wraz z sąsiadującymi osteofitami przylegająca do lewego korzenia C5.

Na poziomie C3/C4 widoczna drobna lewoboczna wypuklina krążka m-k wraz sąsiadującymi osteofitami przylegająca do lewego korzenia C4.

R: Spondylodyskopatia szyjnego odcinka kręgosłupa o obrazie j.w.

Zależy mi na pilnej odpowiedzi. Uprawiam jazdę konną głównie skoki przez przeszkody. Ostatnio coraz częściej po treningu pojawiają się bóle głowy a po jakimś czasie ból jest tak rozległy obejmuje całą głowę i szyję i do tego wymioty. Czy to może być coś poważnego? I czy takie objawy pasuję do opisu z rezonansu? proszę o pomoc.