witam , moja dziewczyna cierpi na grzybicę "p....y" gdy udała się do ginekologa przepisał on jej maści i leki. przepisał też lek i maść dla mnie, tłumacząc to tym że ja też muszę się z tej choroby wyleczyć jeżeli ona ma nie mieć nawrotów.

przepisał mi lek który mam brać przez tydzień raz dziennie o nazwie Fluconazole z firmy polfarmex 100 mg w tabletkach i maść MYCOSOLON firmy GEDEON RICHTER. (20mg + 2,5 mg)/g.

gdy przeczytałem ulotkę maści MYCOSOLON którą mam brać aż skończy się maść (smarowanie p....a)
pisze tam że może wystąpić skutek uboczny, taki jak zachamowanie pracy kory nadnerczy. jest to lek oparty na kortykosteroidach.
w internecie znalazłem informacje ze kortykosteroidy regulują przemiany białek, węglowodanów i tłuszczów. Zalicza się do nich: kortyzol, kortykosteron, kortyzon.Nadmierne wydzielanie kortykosterydów, względnie nadmierna podaż leków o tym samym działaniu, powoduje hiperkortyzolemię - chorobę nazywaną zespołem Cushinga.Zmniejszają zużycie glukozy w tkankach i jednocześnie nasilają glukoneogenezę, co prowadzi w sumie do podniesienia poziomu glukozy we krwi (hiperglikemia). W tym zakresie wzmacniają działanie adrenaliny.
Wstrzymują syntezę białek w organizmie, a nasilają ich rozkład. Pod wpływem glikokortykosteroidów rozbiciu ulegają białkowe kompleksy immunologiczne, co jest przyczyną ich działania immunosupresyjnego. Mogą też powodować rozpad białek mięśniowych co może być przyczyną spadku siły mięśni.

trenuje na siłowni, mam dobrze zbilansowaną dietę, używam suplementów wysoko białkowych wpc, glutaminę i kreatynę.

moja dziewczyna nie podała tych informacji lekarzowi. teraz mam pytanie czy mam stosować lek przepisany przez ginekologa? mimo że jest on katabolikiem czyli stan z jakim kulturyści walczą.
czy może iść do innego lekarza żeby przepisał inny lek? lekarz mnie nie zbadał tylko od tak przepisał ten lek. nie wiem czy jest to bezpieczny lek dla mnie proszę o rade