Witam,
Mam 9 letnia córkę która ma objawy spojówkowe i gardłowe - leczenie nie przynosi efektów. Chcę pójść do alergolog a (lub rodzinnego) i porozmawiać o pobraniu wymazów z oka lub/ oraz gardła. Wyczytałam w opiniach, że lekarze rodzinni niejednokrotnie odmawiali wydania skierowania na tego typu badania ponieważ może je wydać jedynie okulista w przypadku oka lub laryngolog jeśli chodzi o gardło. Czas oczekiwania na wizytę do okulisty i laryngologa liczę w miesiącach, mogę jednak w ciągu kilku dni dostać się do alergolog a tylko czy wypisze takie skierowanie? Jeśli odmówi chcę być pewna że nie ma po prostu takiej możliwości i muszę cierpliwie czekać.
Więc jak to jest z tymi wymazami czy lekarze pierwszego kontaktu ewentualnie alergolog wypisuje takie skierowanie i kto pobiera materiał, w laboratorium/ rodzinny/ sami/ czy okulista/ laryngolog.

Dodam, że byłam raz o okulisty, przepisała krople (bez poprawy) a na wizycie kontrolnej powiedziała że MOŻE TO alergia i tyle. Na kolejną wizytę znów muszę czekać 2-3 miesiące