Witam,

Przeszukałam już internet we wszystkie możliwe strony, wizyta u dermatologa jest możliwa dopiero za 2 tygodnie, a za parę dni mam zaplanowany wyjazd wakacyjny, dlatego piszę tutaj, żeby się trochę uspokoić i nie denerwować się na wyjeździe.

Mam problem z dużymi palcami u stóp. A mianowicie, rok temu w wakacje miałam uraz paznokcia palca prawej stopy, który po tym mi pękł, pojawił się pod nim krwiak, paznokieć także zgrubiał ale z czasem się scalił. Nie interesowałam się nim zbytnio, bo byłam pewna, że brązowy odcień w jego lewej części z dużą czarną plamą pod spodem to wina właśnie tego urazu. Z tym, że już minął od tego równy rok a to dalej jest.

Zaniepokoiła mnie dopiero zmiana na paznokciu też dużego palca drugiej stopy, którego (z kolei prawa jego część) zrobiła się brązowa, z małymi czarnymi kropkami pod paznokciem.
Dodatkowo, duży palec prawej nogi (ten po urazie) ostatnio zaczął mi nie wiedzieć czemu drętwieć i lekko boleć.

Czym to może być spowodowane? Obstawiam grzybicę (skoro jest też na drugim paznokciu), ale nie widziałam nigdzie jej takiej czarnych odmian. Czy to jest możliwe że krwiak w paznokciu prawej stopy utrzymuje się już rok? Naczytałam się tez o czerniakach paznokcia, co mnie bardzo przeraziło, więc proszę o jakąs poradę.

Dołączam zdjęcie (IMG_3915.JPG - Speedy Share - upload your files here) na zdjęciu niestety nie widać tych małych czarnych plamek na lewym paznokciu. Czerwone ślady to pozostałość lakieru (praktycznie cały czas mam pomalowane paznokcie, dlatego też od razu nie spostrzegłam tych zmian).

Z góry dziękuję za pomoc!!