Witam,
od miesiąca przebywam na terenie Grecji. Kilka dni temu na moim ciele pojawiła się straszna wysypka. Na rękach, nogach, twarzy, płatkach uszu, szyi....wszędzie. Z racji tego, że mam stwierdzoną alergię na nikiel miałam przy sobie tabletki na alergie. Nie pomagały. Smarowałam wysypkę calcium w żelu, który delikatnie łagodził swędzenie. W końcu udałam sie do lekarza (tj. wczoraj w nocy). Dostałam zastrzyk w pośladki (Kortyzon). Lekarz zapisał mi tabletki na uczulenie (ZNUPRIL Cetirizine dihydrochloride , coś takiego jak nasz Zyrtec) oprócz tego Kortyzon doustnie na tydzień w coraz to mniejszych dawkach. Pytanie moje jest następujące. Czy przyjmując kortyzon przez tydzień, przytyję? Wiem, że to steryd i że się po nim tyje. Ale czy po tygodniu stosowania również? Boję się tego efektu ubocznego gdyż bardzo ciężką pracą w ciagu ostatnich dwóch lat schudłam 20 kg i trzymam wagę, bardzo nie chcialabym zaprzepaścić swoich wysiłków. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam