Witam


Otóż jakiegoś czasu odczuwam dyskomfort w prawym boku tylko u mnie jest to ból, który utrzymuje się cały czas 24h na dobę czasami bardziej boli czasami trochę łagodniej. Oczywiście, gdy to się zaczęło udałem się do lekarza rodzinnego a ten dał skierowanie na USG oraz krew.
Wyniki USG:
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny wskazuje obecność bardzo drobnych złogów, drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe i PŻW nieposzerzone.
Wątroba niepowiększona, jednorodna, echogeniczność w normie.
Trzustka niepowiększona, jednorodna z niewidocznym przewodem Wirsunga
Śledziona niepowiększona jednorodna.
Aorta brzuszna nieposzerzona o gładkich zarysach ściany.
Obie nerki prawidłowej wielkości kształtu i położenia bez cech zastoju moczu i obecności dużych złogów. Echogeniczność kory i echa centralnego nerek w normie.
Wyniki krwi:WBC 5.6
LYM 2.0
MID 0.5
GRAN 3.2
RBC 5.55
HGB 16.5
HCT 48.2%
MCV 86.8
MCH 29.7
MCHC 34.2
RDW 12.8%
PLT 242
MPV 10.7
I tutaj wszystko jest w normie

Jeszcze próby wątrobowe:
ASPAT 35 U/L (4-37)
ALAT 59 U/L (4-40)
BILI-T 2.79 mg/dl (0.20-1.20)

Co do podwyższonej bilirubiny byłem u hepatologa i powiedział, że u mnie będzie to zespół Gilberta.

U mnie w rodzinie tylko babcia miała problem z kamieniami, ale nie usunęła sobie pęcherzyka w dzieciństwie i ma się dobrze aż do dziś.
Lekarz doradził mi usunięcie go, ale chciałbym mieć pewność, że to na pewno ten ból jest spowodowany kamieniami w pęcherzyku.
Czytałem dużo informacji o kamieniach w pęcherzyku żółciowym i tam jest napisane, że ból powinien być tylko, gdy zjem coś tłustego lub ciężkostrawnego i jest to kolka, której ból promienieje doprawej łopatki a u mnie, co bym nie zjadł i tak czuje ból w prawym podżebrzu i to cały czas. Jest to bół taki jak gniecenie, drażnienie czasami lekkie swędzenie.

Bardzo proszę o jakąś poradę

Dziękuje
Pozdrawiam