Dzień dobry
PROBLEM: Głośne(odgłos "pluskania" słyszalny dla osoby oddalonych o ok.2m) obijanie się narządów wewnętrznych o lewą stronę brzucha podczas biegu. Na wysokości między 7 a 8 żebrem (po lewej stronie) po biegu występuje lekki ból/dyskomfort

BADANIA: -zlecona endoskopia przez lekarza rodzinnego. Na podstawie analizy badania przez gastroenterologa uzyskałem diagnozę wg której nie wykryto nie prawidłowości(usunięcie bakterii pyroli wg powyższego lekarza było błędnym krokiem)
-W trakcie badania endoskopem wykryto u mnie bakterię helicobacter pyroli(przed analizą wyników zleconą przez drugiego lekarza rodzinnego) którą na polecenie lekarza rodzinnego usunąłem wskazanymi przez niego antybiotykami
-badanie na własny koszt, USG narządów wewnętrznych wraz z opisem. Badanie wykazało brak nie prawidłowości

OPIS: Problem pojawił dzień po dniu 3 kwietnia 2014 roku gdy po 2-wu godzinnym treningu biegowym zdecydowałem się skrócić trasę przez pokonanie fragmentu "płytkiego jeziora". Zanurzony po szyję w zimnej wodzie(temp. ok. 13°C) pokonałem odcinek 10 metrów, po czym kontynuowałem bieg (ok. 25 min.).
Od następnego dnia zaczął mi towarzyszyć wspomniany objaw. Po przeprowadzeniu powyższych badań oraz kuracji antybiotykami problem przestał mi towarzyszyć przez ok 3 miesiące.
Na przełomie września problem powrócił. Za namową fizjoterapeuty odpuściłem bieganie na okres 1,5-ej miesiąca oraz zmniejszyłem objętości rowerowe oraz pływackie do minimum: 2xrower 2xbasen w tygodniu. W okresie przerwy biegowej zacząłem wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie brzucha oraz grzbiet.
Dniem 4-ego listopada wznowiłem treningi biegowe (3 biegi w tygodniu 4-9.11 oraz 11-12.11)po czym problem obijania powrócił.
Obijanie pojawia się w różnych odstępach czasu licząc do początku treningu biegowego(po:15,30 a nawet po ponad 60 minutach).
Jednym z kroków zlikwidowania problemu było działanie mające na celu zwiększenie tłuszczu wewnętrznego, mającego na celu lepsze tłumienie zderzających się narządów.
Jedną z diagnoz było również naciągnięcie krezki jelita (jednak nie zostały wykonane żadne badania które mogły by potwierdzić bądź obalić tę teorie)

Z góry dziękuję za rozpatrzenie problemu:

Marcin Mieszczak