Cześć, witam wszystkich
W zeszłym roku postanowiłem sobie zrobić rozszerzone badania krwi - 23 lata stuknęły, chciałem się 'kompleksowo' przebadać. Niestety nie miałem czasu iść do lekarza (rodzinnego miałem wtedy 200km od miejsca zamieszkania) więc samemu poszperałem w sieci i zrobiłem następującą listę badań (podaję według nazw na wyniku):
WBC, RBC, HGB, HCT, MCV, MCH, MCHC, PLT, LYMPH, MXD, NEUT, LYMPH, MXD, NEUT, RDW-CV, PDW, MPV, P-LCR
oraz:
CHOLESTEROL (206), CHOLESTEROL HDL, CHOLESTEROL LDL (131), TRÓJGLICERYDY, HDL/CHOL, GLUKOZA, BILIRUBINA CAŁKOWITA, KREATYNINA, eGFR, Sód, Magnez, AlAt, AspAt, Potas, Żelazo, CRP ilosciowe.
Jak widać jedynie cholesterol podwyższony
Po roku od tamtych badań chciałbym je powtórzyć, jednak chyba nie aż tak kompleksowo, to chyba nie ma sensu.
A teraz opisze moje samopoczucie - od zawsze jestem śpiący (choć jak testowałem sen polifazowy, 3h na 24h to akurat chodziłem wyspany ), słabo się odżywiam, głównie na mieście, waga prawidłowa, choć w ciągu roku dużo przytyłem, ale wcześniej byłem po prostu (od zawsze) chudy więc tym bym się nie przejmował. Pijam czasem kawę, lecz niedużo. Często mam problemy z, eghm, rzadkim kałem i czasem niestrawionymi resztakami.. Dodatkowo koniecznie chcę mieć CRP - zalecenia lekarza, grupa ryzyka na raki/białaczki. Często mam też problemy z delikatnymi, jednodniowymi przeziębieniami (katar, słabsze samopoczucie), ostatnio wysyp opryszczki na ustach - kilkanaście wyprysków w ciągu dwóch tygodni, pomogło branie centrum - zawsze na jesień mnie on wzmacnia.

Proszę Was, przygotujcie mi proszę listę badań kontrolnych które warto w moim wypadku zrobić. Wydaję mi się, że podstawa to:
morfologia, cholesterol z podziałem, glukoza, magnez (pijam kawę), żelazo i CRP. Plus badania na HIV, żółtaczkę (sporo miałem zabiegów chirurgicznych i dentystycznych)
Czy coś do tej listy warto dorzucić?

Pozdrawiam, pacjent!