Opuchnięta stopa
Obrzęk stopy
Moja córka ma 15 lat i od około czterech tygodni ma napuchniętą stopę i kostkę prawej nogi. Wieczorem położyła się spać, a rano wstała z opuchniętą stopą i kostką. Nadmienię iż córka leczy się na tarczycę i zażywa Euthyroks 50mg +witaminy Bio selen + cynk.
Lekarz rodzinny zalecił:
-rtg - (st. skokowy prawy ap + bok - wynik: bez uchwytnych zmian kostnych, patologicznych)
- Apo-Napro tabl. 250mg
- Naproxen żel 12mg/g
Badania:
- MCHC - 32,3
- Eozynofile - 0,08
- Monocyty - 14,5
- Eozynofile - 1,3
OB, kwas moczowy i CRP w normie.
Nie było żadnej poprawy.
Lekarz ortopeda opisał przypadłość jako obrzęk i bolesność okolicy kostki przyśrodkowej prawej oraz w rzucie ścięgien EPL, Ta staw skokowy stabilny. Rtg bez zmian pourazowych. Zaproponował włączenie fizykoterapii:
- krioterapia
- pole magnetyczna
- masaż wirowy (po 10x na staw skokowy prawy)
- cyclo 3 fort.
Inny lekarz ortopeda przeprowadził USG tkanek stopy prawej:
- staw skokowy - obraz prawidłowy
- widoczny obrzęk tkanek miękkich w obrębie śródstopia i przodostopia - powierzchnia grzbietowa i podeszwowa
- niewielki wysięk w pochewkach ścięgien zginaczy palców i palucha za kostką przyśrodkową(prawdopodobnie związany z uogólnionym obrzękiem)
- obrys kości tworzących staw skokowy i kości śródstopia - gładkie.
Ponadto lekarz zaproponował, by zaprzestać stosowania pola magnetycznego- do czasu określenia choroby. Stwierdził, że jest to dziwny przypadek, gdyż córka nie odniosła w ostatnim czasie urazu stopy i nie pamięta, aby tego typu incydent miał miejsce. Zaproponował również chodzenie o kulach, by odciążyć nogę, unikanie długiego stania i chodzenia, trzymanie nogi na podwyższeniu.
Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny owego przypadku. Trwa to już dłuższy czas, a skutki nadal nie są znane. Rozpoczął się kolejny tydzień, a my nadal nic nie wiemy...