Witam serdecznie.

Moja ulubiona lekarka tym razem zapomniała mi przekazać informację o tym, jak mam zażywać leki wymienione w temacie. (tzn tylko na recepcie pisała ilość, Forcid i Trilac 2x1, ACC 1x1). Bardzo proszę jakiegoś lekarza o przyjrzeniu się temu, co wymyśliłem po przeczytaniu ulotek i ewentualną korektę.

Po przeczytaniu ulotek - chcę zażywać leki w taki sposób, ze względu na wzajemne interakcje leków:

9:30 Forcid 1000
12:00 Trilac
16:00 ACC
21:30 Forcid 1000
24:00 ACC


Dane z ulotek:

- Forcid w całości, popijając, lub rozpuszczony.

- Trilac powinno się zażywać min. 2 godziny po antybiotyku, rozpuszczony w niewielkiej ilości płynu, w trakcie posiłku lub godzinę przed posiłkiem.

- ACC min 4 godziny przed snem i na wszelki wypadek kilka godzin przed i po Forcidzie (neutralizuje część antybiotyków, choć jak widzę amoksycykliny chyba to nie dotyczy). Podczas posiłku.


Czy Forcid powinienem zażywać podczas posiłku? W ulotce nic o tym nie pisze, wg ulotek w internecie powinienem na początku posiłku. Zwykle antybiotyki zażywałem z posiłkiem, o ile pamiętam.

To ważna kwestia, bo w poniedziałek będę miał badania (mocz - ogólne, pełna morfologia, CRP ilościowo). Sam posiłek przed badaniem pewnie będzie niewskazany, a jak z Forcidem? Nie wiem na jaką godzinę uda mi się je ustalić a nie chcę zafałszować.