+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Izotretynoina, Lipanthyl, Atywia, a problemy z miesiączką

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Izotretynoina, Lipanthyl, Atywia, a problemy z miesiączką

    Dzień dobry,

    mój problem polega na tym, iż od kilku miesięcy mam bardzo skąpe miesiączki, trwają one nawet i po 2 dni, jednak to nie wszystko. Nie pamiętam dokładnie, czy to dzieje się co miesiąc, jednak mam brzydkie, bardzo brzydkie upławy, niekiedy się to uspokaja, niekiedy jest gorzej. Byłam u ginekologa z tym problemem, jednak stwierdził, że jest wszystko okej.

    Teraz od 4 miesięcy biorę leki na trądziki (izotretynoina), dodatkowo tabletki na cholesterol (Lipanthyl 267 mg) oraz tabletki antykoncepcyjne (Atywia). Wszystko było w porządku, miesiączki wypadały regularnie, upławy zniknęły, tylko te skąpe miesiączki, jednak oczywiście nie przeszkadzało mi to. Natomiast miesiąc temu 2 tygodnie po miesiączce dostałam, nie wiem jak to nazwać bóle brzucha były typowo menstruacyjne, jednak ta krew przypominała bardziej smołę. I oczywiście później, zgodnie z tabletkami dostałam normalną (2-dniową) miesiączkę.

    W tym miesiące jest jeszcze lepiej, dokładnie dzisiejszego dnia, idealnie tydzień przed okresem, również z bólami menstruacyjnymi, pokazały się skrzepy krwi, takie większe, plus brązowe coś - a'la krew. Nie mam pojęcia co o tym wszystkim myśleć, do lekarza nie mam po co iść, bo usłyszę to samo - okropne bóle (teraz od czasu tabletek Atywia mniejsze) - od tyłozgięcia macicy, miesiączka 2-dniowa - też okej, ogólnie jest Pani zdrowa.
    Także stwierdziłam, iż napiszę na tej stronie, poszukując pomocy
    Dodam, iż ciąża jest w 100% wykluczona, jak to przy izotretrynoinie.

    Pozdrawiam serdecznie, Monika.

  2. #2
    Salomea jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Postów
    16

    Wiesz co miesiączka przy braniu antykoncepcji może trwać 2 dni ja tez tak mam z tym ze ja biorę belarę. Ale niepokoi mnie inny fakt ze bierzesz te leki na cholesterol z tego co mi wiadomo sa one bardziej na trójglicerydy, moja mama takie bierze i w takim wypadku powinnaś jednak iść do lekarza,nie bagatelizuj tego. Możliwe ze lekarz zmieni ci pigułki i trochę lepiej się poczujesz.

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest
    dziwne objawy

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 15:23
  2. Problemy z miesiączką
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-14-2016, 06:54
  3. Izotretynoina a tatuaż
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 16:04
  4. problemy miesiączką
    Przez lemanka w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-24-2012, 09:48
  5. Problemy z miesiączka
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 15:41

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246