Witam, proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego:.
Czy konieczna jest operacja?
Z góry dziękuję.
Badanie Mr kr. szyjnego wykonano w sekwencjach TSE w obrazach T1 i T2 zależnych w płaszczyznach strzałkowych i osiowych
Fizjologiczna krzywizna kręgosłupa szyjnego zniesiona.
Zmniejszenie uwodnienia krążków M-K badanego odcinka z obniżeniem ich wysokości odcinków C4-Th1
Poziom C3/C4 tylno-lewoboczna protuzja z nasiloną osteofitozą w lewym stawie unkowertebralnym prowadząca do przewezenia przedniej rezerwy płynowej i stenozy lewego otworu m-k z widocznym modelowaniem nerwu C4 w jego świetle
Poziom C4/C5 koncentryczna wypuklina z tylną szerokopodstawną protruzją ograniczająca rezerwę płynową przedrdzeniową i modelującą rdzeń kręgowy. Prawy otwór M-K umiarkowanie przewężony przez zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze prawego stawu M-K.
Poziom C5/C6 uogólniona wypuklina krążka M-K z nasiloną osteofitozą na krawędziach trzonów sąsiadujących kręgów. Przednia rezerwa płynowa zredukowana, rdzeń kręgowy spłaszczony. Otwory M-K przewężone w niewielkim stopniu.
Poziom C6/C7 koncentryczna wypuklina z tylną po stronie lewej protruzją. Osteofity na krawędziach trzonów kręgów lędzwiowych. Rezerwa płynowa przedrdzeniowa przewężona, rdzeń kręgowy ucisnięty od strony lewej.
Poziom C7/Th1 uogólniona wypuklina z zaostrzeniami na krąwędziach trzonów oraz tylną protruzją. Rezerwa płynowa przedrdzeniowa ograniczona.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowej intensywności sygnału.