Witam,
nie wiem czy wybrałam dobre forum dlatego z góry przepraszam jeśli temat trafić miał do endokrynologicznego lub ginekologicznego.
Do rzeczy - Mam 21 lat, od kilku lat borykam się z trądzikiem (zaskórniki, białe grudki, ropne bolące pryszcze). Stosowałam już wiele maści, suplementów diety, a także antybiotyk Tetralysal (przez pół roku, mała poprawa pod koniec kuracji, być może związana z porą roku, tj. lato, po odstawieniu powrót do tego co było). Jakiś czas temu moja dermatolog stwierdziła, że są to typowo zmiany hormonalne (wysypy występują w dużej ilości na żuchwie, szyi, dekolcie, ramionach i plecach, a nawet na innych częściach ciała, prócz tego oczywiście policzki, czoło, skalp), zaleciła wybrać się do ginekologa by skierował mnie na badania hormonów. Tak też zrobiłam. Oto wyniki:
FSH - 6.68 mIu/ml
LH - 15.87 mIU/ml
Estradiol - 52.55 pg/ml
Prolaktyna - 23.47 ng/ml
Testosteron - 37.40 ng/dl
DHEA-SO4 - 106.10 ug/dl
Androstendion - 2.41 ng/ml
TSH 3 gen. - 3.010 uIu/ml
FT4 - 20.4 pmol/l
FT3 - 6.7 pmol/l
Badania zostały wykonane w 23 d.c.
Nie wiem czy jest to istotna w tym przypadku informacja ale w 24 d.c zostało wykonane badanie usg: Macica w przodozgięciu gr. trzonu 26, dł. 35, szer. 38. Jajnik po str. lewej 30x25 mm. W jego obrębie pęcherzyk o śr. 15 mm, poza tym kilka niewielkich pęcherzyków o śr. 5-6 mm. Jajnik prawy 33x22x24 z kilkoma pęcherzykami na obwodzie 5-6 mm. Endometrium II fazy 9.5 mm.
I przy okazji może głupie pytanie ale czy jest to jeszcze faza folikularna czy już faza owulacyjna?
Co do długości cyklu zazwyczaj jest to 34-44 dni. Dodam jeszcze że prócz zmian trądzikowych mam problemy z wypadaniem włosów, dużym przetłuszczaniem się skóry zarówno twarzy jak i głowy.
Proszę o interpretację badań pod kątem problemów skórnych, chyba że dodatkowo zostaną zauważone jakieś inne nieprawidłowości. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, za którą z góry dziękuję.

Pozdrawiam AnnaJ.