Witam. Nazywam się Karolina.
Ponad pół roku temu zauważyłam tzw. jęczmień na lewym oku. Niestety nie miałam dostępu do jakichkolwiek kropli do oczu, ale nie martwiłam się, gdyż objaw powinien zniknąć sam po czasie. Tak się jednak nie stało. W dolnej powiece zauważyłam guzek, wygląda jak pęknięte naczynko, a jak dotknie się trochę pod powieką czuć guzka. Niestety kolejki do okulistów są długie, a wtedy nie byłam pełnoletnia i moi rodzice nie mieli czasu, przez pracę, by zarejestrować mnie do lekarza. Zaczęłam odczuwać różne objawy, mogące mieć związek z "tym czymś".
Oko mnie nie bolało, tylko jak dotykałam tego guzka, by sprawdzić czy się powiększył (nie zauważyłam znacznej różnicy).
Objawami, które się pojawiły jest ból skroni po lewej stronie, ból pod brwią, która tak jakby spuchła. Oczywiście nie objawiają się cały czas. Ból powieki nasila się, gdy zakropię oko solą fizjologiczną. Kolejnym objawem, nie wiem czy związanym z tym, jest ból i mały obrzęk lewego policzka, tuż pod oczodołem. Ból oka nasila się również, gdy spojrzę nim w ostre światło (wiem, że to normalny objaw, ale nie aż tak). Ogólnie oko jest bardziej wrażliwe na wszelakie bodźce. Pragnę zaznaczyć, iż jestem krótkowidzem z pogłębioną wadą (ok. -5 dioptrii), ale na lewe oko zawsze widziałam lepiej i to się nie zmieniło. Wzrok się nie pogorszył.
Moje pytania brzmią: czy to może być coś groźnego? do jakiego lekarza powinnam się wybrać (okulista czy lekarz ds. chorób oczu)? Jakie badania są niezbędne do diagnostyki?