Witam. Mam mały problem, który od dłuższego czasu strasznie mnie irytuje. Historia jest dość długa więc od razu przejdę do rzeczy. 6 miesięcy temu po dość intensywnym nurkowaniu na basenie pojawił się u mnie prawostronny ból zębów promieniujący na kość policzkową oraz oko i ucho. Dentysta powiedział, że zęby są ok i nie będzie nic rozwiercał. Po rentgenie czaszki stwierdzono cyt. "jednolite zacienienie prawej zatoki szczękowej. Pozostałe jamy powietrzne. Kości stawu skroniowo- żuchwowego bez cech patologii. Szpara stawowa prawidłowej szerokości.Powierzchnie stawowe gładkie. Wniosek: sinusitis maxillaris sin ". Dostałem skierowanie do laryngologa, który powiedział, że nie moze nic innego zrobić jak tylko punkcję, na którą się nie zgodziłem. Przepisał mi tylko jakieś krople do nosa. Ból szczęki po jakimś czasie minął ale pozostał problem zapchanego totalnie nosa, powiększonych węzłów oraz ogólny zły stan samopoczucia. Drugi laryngolog przepisał mi już antybiotyki, które też niewiele dały. Od kilku dni strasznie się czuję. Na podniebieniu pojawiło się stwardnienie (zaraz obok nowej ósemki). Uniemożliwia mi przełykanie.
W "dole nadobojczykowym" po lewej stronie (chyba tak to się nazywa) zlokalizowałem dość dużego guza. W internecie znalazłem coś niepokojącego odnośnie raka podniebienia: "Rozpoznanie
Najczęstszym objawem raka jamy ustnej skłaniającym chorego do zgłoszenia się do lekarza jest utrzymujący się ból. Ból pojawia się relatywnie późno, dlatego chorzy zgłaszają się do leczenia z zaawansowanymi postaciami choroby. Często ból zębów i rozchwianie zębów skłania chorego do szukania porady u stomatologów. Trudności i ból przy połykaniu, to również częste objawy występujące wcześniej przy guzach zlokalizowanych bardziej ku tyłowi jamy ustnej. Nasilonym trudnościom w połykaniu towarzyszy utrata masy ciała, zależna od czasu trwania choroby.
Często u chorych zgłaszających się po raz pierwszy do lekarza poza naciekiem pierwotnym w jamie ustnej, stwierdza się obecność guza na szyi."
Dodam jeszcze, że mam 21 lat i nigdy nie miałem poważniejszych problemów ze zdrowiem (tylko złamania, skręcenia oraz naderwania więzadeł).
Uprzejmie proszę o pomoc.