Witam.
Od urodzenia mam problem z prawym okiem. Na MR oczodołów widać w prawym oczodole masy heterogenne, grubości do ok. 5 mm.
Bardzo często oko mnie boli i nie mogę robić wielu rzeczy, np. stać na głowie, czasami przez kilka dni głowę mogę mieć jedynie spuszczona i patrzeć pod nogi bo podniesienie wyżej także sprawia mi ból. Ból jest wtedy nie do wytrzymania.
Byłam u wielu lekarzy. Wielokrotnie odwiedzałam Klinikę Okulistyczną w Katowicach. Na pierwszy rezonans skierowano mnie dopiero gdy miałam 16 lat, mimo, że bardzo często skarżyłam się, że oko mnie boli i bardzo mnie ogranicza. Do tego psuje mi się wzrok.
Po rezonansie, z Katowic wysłano mnie do szpitala w Krakowie. W Krakowie nie przyjęto mnie, recepcjonistka stwierdziła, że oni się nie zajmują takimi sprawami i kazała jechać do Katowic na ceglaną.

Chciałabym coś zrobić z tym okiem, boję się, że całkowicie mogę stracić wzrok ale nie wiem od czego mam zacząć. Do jakiego lekarza mam się zwrócić? Czy iść na prywatną wizytę do neurologa? Okuliści do tej pory w żaden sposób mi nie pomogli.
Bardzo proszę o radę, nie wiem co mam robić a chciałabym po prostu żyć normalnie i nie chodzić cały czas ze spuszczoną głową.