Witam

Od jakiegoś czasu dokuczają mi objawy kucia w cewce moczowej.
Opiszę to bardzo dokładnie, bo objawy (w porównaniu z tymi opisywanymi przy chorobach układu moczowego są nietypowe).

Po pierwsze mam problemy z kręgosłupem, który boli mnie od dawna i ból często promieniuje na wszystkie strony, także w okolice krocza. Dodatkowo mam pracę siedzącą (po kilkanaście godziny!) i na domiar złego nadwagę. Ruchu mam też niestety bardzo mało, jeżeli już to zwykle są to spacery.

Wracając do problemów układu moczowego to tak:

- mocz oddaje normalnie, bez żadnych problemów
- podczas oddawania moczu nie odczuwam żadnego bólu ani pieczenia

Natomiast po oddaniu moczu, dochodzi do sytuacji w której jakieś resztki moczu, samoczynnie wydostają się z cewki. Są to ilości mierzone w kroplach, natomiast ich przemieszanie się w cewce sprawia że odczuwam to w formie kucia.
Dodatkowo kucie cewki, odczuwam też, gdy bardzo długo siedzę na krześle, lub gdy po chwili siedzenia wstaję i zmieniam pozycję.

Objawy te występują u mnie głównie w pracy, gdzie praktycznie cały czas siedzę na krześle. W znacznie mniejszym stopniu występują lub są mniej odczuwalne w czasie gdy jestem poza pracą i nie spędzam tyle czasu w pozycji siedzącej.

Czy te objawy są związane z siedzącym trybem życia, czy mogą być objawami jakieś choroby?
Jak tak to jakiej?

Chciałem dodać jeszcze, że od dziecka cierpię na silną fobię medyczną, okropnie boję się chodzić do lekarzy. Z wiekiem trochę się z medycyną oswoiłem, ale na sprawy urologiczne jestem bardzo wrażliwy.

Jeżeli moje objawy powinny być zbadane przez specjalistę, to czy ktoś może mi polecić urologa z Krakowa (lub okolic), który będzie miał wyrozumiałe podejście do ponad 30 letniego faceta panicznie bojącego się badania?