Witam

Moja mama od ponad dwóch lat leczy sie przewlekle na nie zbadana do końca chorobe, lekarze nawet nie wiedza dokładnie w jakiej dziedzinie leczyc moja mame.Choroba objami sie czestymi bólami nóg które sa bardzo silne, wyglada to tak jakby powstawał siniak ( naczynka zaczynaly pekac) i po powstaniu siniaka- pojawia sie mocny ból. Głownie te siniaki pojawiaja sie w okolicach ud. Na udach sa takze zwałowacenia i tak jakby tkanka tłuszczowa była zwałowacona. Mama mówi ze najlepiej to jakby mogła wyciac ta tkanke bo to ja najbardziej boli. Jakby cała ta warstwe wycieła. Czasami pojawiaja sie okresy przerwy ale nie trwaja dłuzej niz dwa tygodnie i potem znowu to samo.
Podejrzewano twardzine jak równiez kolagenoze lecz do końca nie potweirdzono zadnej z diagnoz. Mmam była leczona sterydami lecz i to nie pomaga.

Czy ktos moze kojarzy jakas chorobe lub zna jakis dobrych specjalistów w dziedzinach reumatologi lub chorób naczyn krwionosnych czy nawet specjalistów od tkanki łacznej. Mama leczona jest w Klinice UJ w KRakowie.

Bede brdzo wdzieczny za pomoc