28-11-2014r.
Witam,
Mam na Imię Weronika i mam 17 lat.
2 i pół roku temu zaczeły mi się problemy zdrowotne.Na początku zaczeło się od bólu kręgosłupa w odcinkach lędźwiowym,łopatki oraz odcinek szyjny.W tym momencie mam już wiele objawów,które bardzo mi przeszkadzają w życiu codziennym jak częste bóle głowy ,mocne zawroty głowy z mrowieniem w nogach oraz mocne nudności; szczególnie po jedzeniu, lecz nie tylko. Bóle kręgosłupa, szczególnie odcinek lędźwiowy,szyjny oraz pomiędzy łopatkami,bóle stawów w szczególności biodra oraz prawe kolano.Biodra mocno mi przeskakują podczas ruchu.Również cały czas mam małe kuleczki na węzłach chłonnych na głowie w okolicy potylicznej. Stwierdzono to po biopsji w 2013. A od 2 tygodni po lewej stronie w odncinku lędźwiowym mam wyczuwalną kulkę,która przy dotyku boli i jest ruchoma.
Podczas okresu wakacyjnego w 2014r. w ciągu dwóch mies. zemdlałam ok. 8 razy. Od września nie ma omdleń. W tym czasie wystąpiły też krwawienia z nosa, odbytu oraz krew w ślinie.Lecz te objawy się uspokoiły i jedynie 2 razy od wakacji pojawiły sie krwawienia z odbytu i kilka razy z nosa.
Byłam już u:
pediatry,neurologa,ortopedy,neurochirurga,klinika chorób zakaźnych,reumatologa,ginekologa.
W klinice chorób zakaźnych zdiagnozowali Jersiniozę i przyjmowałam lek Keimax i została ona wyleczona lecz żadne z objawów nie ustąpiło więc miałam zrobione badanie na boreliozę i wynik wyszedł negatywny lecz lekarz nalegał na powtórzenie i aktualnie czekam na wyniki.
Neurochirurdzy powiedzieli,że jestem nieoperowalna.Powiedzieli,że może za kilka lat ponieważ teraz jestem za młoda.
Neurolog w 2012r. stwierdził wielopoziomową dyskopatię,rwe kulszową i rwe barkową.Lecz w tym miesiącu na wizycie u neurologa powiedział,że rwy już nie ma i jedynie jest dyskopatia.
Ginekolog odkrył 6cm torbiel na prawym jajniku lecz powiedział,że to nie ma żadnego wpływu na moje objawy i dostałam kurację na 2 miesiące tabletek antykoncepcyjnych ze zwiększoną ilością hormonów w wyniku czego torbiel zmniejszył się o połowę. LekSylvie30)
Pediatra,reumatolog i ortopeda nie potrafili nic stwierdzić.
Miałam również 2 razy 10-dniową rehabilitację oraz robiłam ćwiczenia Mckenzie przez ok. 2 miesiące, lecz pomagało to na bardzo krótki czas.
Miałam robione szereg badań jak: Podstawową morfologię,badanie krwi w kierunku chorób zakaźnych, badanie moczu, Rtg klatki piersiowej i miednicy ze stawami biodrowymi, 2 razy rezonans magnetyczny,badanie tarczycy,Usg jamy brzusznej,EEG,EMG,EKG,Badanie KT głowy.
Bardzo liczę na Państwa pomoc.Chociażby wskazówkę, co robić dalej.Mój stan zdrowia bardzo odbija się na moim życiu codziennym i życiu rodzinnym.Piszę to z pomocą rodziców, bo nie wiemy już do kogo się zwrócić. Niestety nie jestem w stanie uprawiać jakiegokolwiek sportu,a nawet często wychodzić' ponieważ chociażby po dłuższym spacerze zaczyna się ból.Jest to bardzo męczące, bo chciałabym żyć normalnie bez ograniczeń zdrowotnych, jak moi rówieśnicy.Jestem energetyczną osobą i nie lubie bezczynnie siedzieć w domu.A najbardziej odbija się to na mojej szkole.Jestem dobrą uczennicą i bardzo ważna jest dla mnie edukacja, ale moja absencja i ból powodowany długim siedzeniem w ławce czy nudności na prawde mi to utrudniają.Drugi rok z rzędu próbuje zaliczyć 1 klasę LO i prawdopodnie w tym roku również nie zdam przez absencję.Nie wiem, co będzie z moją przyszłością i nie widzę jej ponieważ jakiekolwiek ustale sobię plany to moje zdrowie mi to krzyżuje.Na prawdę jest mi ciężko i nie wiem, co jeszcze mogę zrobić a większość lekarzy u których byłam mówili mi 'a ja nie wiem co z tobą zrobić' lub 'a z takim czymś to nie do mnie.Jedynie chciałabym, żeby jakiś lekarz się zaangażował i w jakikolwiek sposób mi pomógł.Od ponad 2 lat nie pamiętam, kiedy ostatni raz obudziłam się bez żadnego bólu.Bardzo proszę a jakąkolwiek pomoc. Dziękuje za poświęcony czas.
Pozdrawiam,
Weronika