Witam

2 tyg temu podnosząc ciezki przedmiot doznalem urazu kregoslupa. Bol byl ostry gdzy na 2 dzien nie moglem chodzic bo łamalem się w pól.
Na Sorze zrobili mi Tk. Stwierdzono dyskopatie ledzwi. Obecnie po 2 tyg jest dobrze . Odczuwam jeszcze bol ale co dzien jest mniejszy i wracam do zdrowia.
Chciałem zapytac o stopien zaawansowanie mojego schorzenia na podstawie opisu TK ktory ponizej:

„Wyskośc trzonów kręgów zachowana.
Niewielkie obniżenie wysokości krązkow miedzykregowych na wszystkich badanych poziomach, największe na oc L3 do S1.

L3-L4. Równomierny bulging za stenoza kanalu kręgowego do ok 10mm z obustonnym, większym po lewej, zwężeniem otworow m-k

L4-L5 Szerokopodstawna, centralno-prawostronna wypuklina pierścienia włókniastego wpuklająca się dokanałowo na ok 4,5 mm, ze stenozą kanalu kręgowego do ok 10mm, z obustronnym większym po prawej, zwężeniem otworow m-k

L5-S1 Równomierny bulging ze steonza kanalu kręgowego do ok 10mm ze zwapnieniami wpuklajacymi się do prawego otwory m-k z obustronnym, większym po prawej zwężeniem otworow m-k.

Na pozostałych badanych poziomach kanal kręgowy prawidłowej szerokości, W obrebie części kostnych i krazkow miedzykregowych zmian pourazowych nie uwidoczniono.

Wnioski. Cechy wczesnej dyskopatii na odc L3 do S1”

Chcialem zapytac :
1. Czy na podstawie tego opisu mozna stwierdzic czy uszkodzenie kregoslupa i sama dyskopatia jest juz zaawansowana?
2. Czy po takim urazie mozna uprawiac sport czytaj jazda rowerem, rolki no i przede wszystkim silownia.
Pytam gdyz od dziecka jestem zwiazany ze sportem boje sie ze uraz ktory misie przytrafil to wyrok i moja aktywnosc fizyczna bedzie mocna ograniczona.

Z gory dziekuje za pomoc