Witam, Mam 37 lat. dwa lata temu dopadła mnie rwa kulszowa. Prawie dwa miesiące dokuczał mi silny ból nogi lewej aż do sądnego ranka kiedy to wstałam by wstawić wodę w czajniku na poranną kawę i... zdążyłam tylko odstawić czajnik i usiąść na taborecie... poczułam, że za chwilę zemdleję i do tego tak silny ból w biodrze lewym, że do dziś na wspomnienie ból ten powraca. Wypadł mi dysk. Karetka wywiozła do szpitala, lekarz po rezonansie zdiagnozował i dzięki opatrzności Boga(już nie będę opisywać ile bym musiała czekać na operację, gdyby nie kolejne wzywanie pogotowia i totalny bezwład nogi lewej) trafiłam na stół operacyjny. Wykonano mikrodiscektomię L4-L5. Powoli wróciłam do "pełni sił".... chodzę, choć lewa noga jest słabsza i co noc chwytają mnie skurcze, cieszę się że chodzę. Tak wyglądał mój rezonans:

Zniesiona lordoza. Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk na poziomie Th12-L1,L4-L5 i L5-S1,z obniżeniem ich sygnału(dehydratacja) i na poziomie L4-L5 także z obniżeniem wysokości. Na poziomie L4-L5 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk z impresją na worek oponowy, ze spłyceniem prawego zachyłka bocznego, zajęciem lewego zachyłka bocznego i uciskiem na lewy korzeń nerwowy L5. Na poziomie L5-S1 centralno-lewoboczna przepuklina z i,presja na worek oponowy i spłyceniem obu zachyłków bocznych, bardziej po stronie lewej. Na poziomie Th9-Th10 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk z ipresja na worek oponowy. Na poziomie Th10-Th11 centralno -lewoboczna przepuklina krążka mk z impresja na worek oponowy. Na poziomie Th12-L1 po stronie lewej obszar 5x4x10mm z impresją na worek oponowy, pogrubiałe odcinkowo wiezadło podłużne tylne? Torbiel Tarlowa 18x7mm centralnie na wysokości S2.

Tu moje pytanie: Czy wraz z zabiegiem mikrodiscektomii L4-L5 wszystko zostalo wykonane,( z radości, że nie boli, nie zapytałam o to lekarza, a teraz juz nie zapytam- wyprowadzil sie do gryfic), czy na podstawie opisu rezonansu jest tam jeszcze coś do zrobienia. Pytam, ponieważ bywa, że w nodze udczuwam ów prąd z przed operacji, najbardziej boli w kostce, czasami noga delikatnie puchnie. Problemem jest też wypionowanie się z pozycji siedzącej.

Drugie pytanie: to drugi rezonans, wykonany niedawno- dotyczący drętwienia dłoni prawej i karku.

Na poziomie C4-C5 centralna przepuklina krążka mk ogranicza rezerwę płynową rdzenia.

Na poziomie C5-C6 masywna centralna przepuklina krążka mk. Sekwestr jądra miażdżystego o wym.:9x4x8mm powoduje zniesienie rezerwy płynowej rdzenia i uciska rdzeń kręgowy. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych.

Czy czeka mnie kolejna operacja, czy mogę spać spokojnie?