Witam, jakieś 3 tyg temu uderzyłam się w nogę od stołu ostatnimi dwoma palcami w lewej stopie. Ból podczas uderzenia i zaraz po był ogromny .
Palec lekko zsiniał (ten przedostatni i ostatni) i pojawiła się opuchlizna lekka.
Myślałam, że to zwyczajne stłuczenie. Nigdzie nie poszłam wtedy z tym (teraz żałuję), bo akurat stało się to 2 dni przed moim wyjazdem na urlop...
I tak- pierwsze kilka dni bolało dość mocno, ale nie było obrzęku i siniak zszedł, po ok 7-8 dniach i okładach z Altacetu i smarowaniu diclaciem przestało boleć.
Natomiast minęły ok 3 tyg i ten palec zaczął ponownie boleć szczególnie wieczorami i nocami. Nie odzyskał również poprzedniej sprawności. Tzn jak dociskam mocno do podłogi, to pobolewa, jak mocniej ścisnę palec to boli.
Boli również ten przód- przedłużenie jakby tych dwóch palców aż po samą kostkę. Bol taki promieniujący. Sa momenty, że nie boli, są takie że boli strasznie. W nocy czasem budzi mnie ból.
Jestem kobietą... a nie mogę założyć szpilek, ani butów z zwężanym przodem, bo ta stopa jakoś nie chce mi się tam jakby zmieścić... co wcześniej i w drugiej nodze nie jest problemem.
Nawet jak się uda założyć, to 3 min i muszę zdjąć bo boli.
Byłam wczoraj u chirurga, powiedział że ten ostatni palec jest złamany... ale nie mam jakoś przekonania do jego diagnozy- nie wzbudził mojego zaufania.
W piątek umówiłam się u innego specjalisty , ale do piątku to ze stresu umrę chyba..
Dodatkowo po stwierdzeniu złamania Pa Doktor zalecił 2x w tyg zastrzyku z kolagenu u niego. I nic poza tym. Sam kolagen i rehabilitację- ale nie wiem jak fachowo się to nazywa. Wczoraj mi to zrobił- takie jakby rażenie prądem w miejscu złamania, co nie było ani przyjemne ani bezbolesne-wręcz przeciwnie Ma to niby za zadanie pobudzenie krążenia w miejscu urazu i pomoc z przywracaniu sprawności palcom..
Nie uważacie że sam kolagen to za mało?
Nie znam się, bo z wykształcenia jestem humanistką, ale czy aby nie powinnam dostać jakichś zaleceń typu smarowanie maścią, okłady, czy jakieś inne zastrzyki, a niżeli sam kolagen? poniżej rtg.
Widać złamanie?

z góry dziękuję za pomoc, będę zobowiązana.


Bez*tytułu.jpg | Fotosik.pl

kj,kj,kjk.jpg | Fotosik.pl


pozdrawiam serdecznie.