+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: DEPO-PROVERA a krwawienia

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    DEPO-PROVERA a krwawienia

    Depo-Proverę brałam ponad 2 lata i w zasadzie zupełnie pasowała mi ta metoda - byłam w pełni zadowolona
    Dobrze się czułam, męczące migreny prawie wcale nie powracały. A najważniejsze dla mnie było to, że od pierwszego zastrzyku NIE miałam żadnych krwawień ani nawet najmniejszych plamień
    Musiałam jednak odstawić na pewien czas D-P, ponieważ szykowałam się do zrobienia kompleksowych badań - poziomy hormonów, tarczyca, poziom glukozy, itp.

    Po ostatniej iniekcji miesiączka powróciła po ok. 3 miesiącach.

    Po wykonaniu wszystkich badań postanowiłam powrócić do tej metody antykoncepcji i 8.września poszłam na pierwszy zastrzyk.
    Niestety nie dopilnowałam zalecanego terminu iniekcji (1. lub 5. dzień miesiączki) - ale w zasadzie miałam 100% pewność, że w ciąży nie jestem, dlatego nie czekałam na kolejny okres, tylko w międzyczasie poszłam na zastrzyk.

    Już 19. września zaczęło się jakieś plamienie (jasne, różowe), które trwało 8 dni.
    Wczoraj niestety zaczęło się krwawienie, które przypomina miesiączkę, jednak nieco ciemniejszego koloru (czekoladowy ciemny brąz) - jest dość obfite...
    Troszkę mnie wieczorem bolał brzuch - ale naprawdę niemal niezauważalnie + jakieś lekko odczuwane skurcze w dole brzucha. Poza tym OK.

    Zastanawiam się czy to skutek nieterminowego podania zastrzyku, czy po prostu tym razem mój organizm inaczej zareagował...
    Mam nadzieję, że po kolejnym zastrzyku wszystko to minie i już będzie OK...

    Nurtuje mnie tylko pytanie, czy wobec tego D-P w obecnym cyklu jest SKUTECZNA i zabezpiecza równie dobrze, jak wtedy, kiedy nie miałam żadnych plamień i krwawień...

    Odpowiada mi ta metoda, ponieważ jestem bardzo zapominalska i często przez 2-3 dni zapominałam o wzięciu pigułki... Poza tym przestestowałam przez lata bardzo wiele preparatów i żaden mi na dłuższą metę nie odpowiadał...

    Podzielcie się, proszę, swoimi doświadczeniami podczas stosowania Depo-Provery.

  2. #2
    focus9 jest nieaktywny
    Senior Member
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    451

    Objawy o których mówisz to są typowe objawy jak przy braniu zwykłych tabletek antykoncepcyjnych. Być może przerwa w braniu tego środka spowodowała że organizm się nieco odzwyczaił i potrzebuje czasu na przestawienie się znowu na ten lek. Podejrzewam ze po drugiej dawce będzie już lepiej, tym bardziej ze do tej pory dobrze znosiłaś ten środek.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244