Dobry wieczór

Postanowiłem utworzyć ten wątek, gdyż czuję się kompletnie bezradny i osamotniony z moim problemem. Nie liczę na to, że będą Państwo znali odpowiedź, lecz mam nadzieję, że uda się Wam mnie nakierować i odpowiedzieć gdzie i u kogo (jakiego specjalisty) szukać pomocy.


Otóż, około pół roku temu zauważyłem, że wygląd mojej twarzy zaczyna się drastycznie (jak dla mnie) zmieniać. Stała się ona jakby ulana, zaokrąglona, mniej pociągła, w momencie kiedy waga pozostawała ta sama (66 kg - 180cm wzrostu). Kontury twarzy, które jeszcze całkiem niedawno były kanciaste, ostre, stały się zaokrąglone i opływowe. Skóra, której nagle jakby przybyło (wygląda to jak gdybym zrzucił kilkanaście kilogramów w przeciągu tygodnia) wypełniła moje wklęsłości w okolicach policzków, podbródka. Można ją złapać nawet na głowie (fałdki na czaszce; nie jest opięta). Zegarek, który do tej pory swobodnie wisiał na mojej ręce, jest teraz przez nią opięty (pojawiły się fałdki dookoła niego).

I tak się zastanawiam co może być przyczyną.
-nadmiernie odkładająca się woda w organizmie?
-nadmierne odkładanie się tłuszczu? (zawsze było tak, że bardzo szybko tyłem, ale i potrafiłem szybko zrzucić)
-zmiana struktury skóry? (zbyt elastyczna/galaretowata; nagły jej nadmiar; jakby napuchnięta; w niektorych miejscach bardzo gruba)
-zaburzona gosp. elektrolitowa?
-problemy metaboliczne?

Co moze spowodować taką zmianę jak nie przytycie? Kiedyś miałem na to prosty sposób. Wyglądałem na grubszego - szedłem na siłownię, jadłem zdrowiej - odzyskiwałem formę. Obecnie to nic nie daje, bo najprawdopodobniej problemem nie jest tłuszcz, lecz to co się dzieje ze skórą. Problem w tym, że nie wiem do którego lekarza mogę się zwrócić o pomoc; kto się takimi zmianami zajmuje, analizuje je i dochodzi przyczyny. Wielu specjalistów wyśmiewa mój problem i nie traktuje go poważnie, a ja jezeli nie poznam odpowiedzi to powiem szczerze, że zwariuję, gdyż bardzo mi ten problem obniża samoocenę, a tym samym zaniża wartość siebie w moich oczach :/

Dodam jeszcze, że prawdopodobnie mam problem z nerkami co w jakiś sposób moze mieć związek z sytuacją, w której się obecnie znajduję.

Bylbym dozgonnie wdzięczny za każdą daną mi wskazówkę i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :/